ביטוח בריאות פרטי

למה חשוב לרכוש ביטוח בריאות פרטי?

ביטוח בריאות הוא נושא חשוב לאין ערוך, מעניק תחושת בטחון במקרה של צורך בטיפול רפואי חלילה, ובזכותו ניתן לקבל מגוון שירותים רפואיים, החל מבדיקת רופא מומחה, ועד לניתוח או אשפוז. האמנם? מה באמת מכסה ביטוח בריאות ממלכתי, ולמה עדיף לבחור ביטוח בריאות פרטי במקומו, או בנוסף לו?

רפואה שלמה

הדבר החשוב ביותר במעלה הוא הבריאות שלנו. וכשקורה משהו לבריאות שלנו אנו זקוקים לידיעה שיש מי שיכול לסייע בידנו להשיב אותה אלינו.

במדינת ישראל קיים חוק בריאות ממלכתי, המאפשר לכל אזרח קבלת טיפולים רפואים ללא תשלום, וקופות החולים השונות מאפשרות בדיקת רופא, קבלת תרופות או אפילו אשפוז, וללא תשלום, למעט תשלום סמלי חודשי המשולם להן מדי חודש. גם בנוגע לתשלום מדובר רק במקרים של בקשה ספציפית של מטופל להגדיל את הכיסוי ולהבטיח לעצמו אפשרות קבלת טיפולים משלימים, כמו רפואה אלטרנטיבית ועוד. עד כאן נשמע מצוין. הבעיה מתחילה כשמתחילים לפשפש בהגדרות ה"זכאים לכיסוי רפואי", ולהבין למה באמת זכאי חולה או מטופל מקופות החולים, והיכן נדרש, למרבה הפלא, תשלום בגין טיפול רפואי, על אף היותכם מבוטחים בקופה זו או אחרת.

ביטוח בריאות פרטי – כשהממלכתי לא מאפשר

בפועל, ולמרות חוק הבריאות הממלכתי, קיימת קשת רחבה של טיפולים ותרופות שאינם נכנסים להגדרת "טיפול חינם", על ידי הביטוח הממלכתי. כאן נכנס לתמונה ביטוח בריאות פרטי, או כמו שרבים מכירים אותו בשמו – ביטוח רפואי פרטי. ביטוח זה הוא ביטוח לטווח ארוך, ובמצבי חירום הוא רשת הביטחון היחידה שיש בנמצא.

ביטוח רפואי פרטי הוא ביטוח המכסה את כל התחומים אותם לא מכסה ביטוח רפואי ממלכתי, והוא כולל:

  • מימון תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי.
  • מימון ניתוחים בארץ ובחו"ל, אשר חוק הבריאות הממלכתי לא מכסה אותם.
  • מימון השתלות, וקבלת טיפולים שונים בחו"ל, אשר אינם כלולים בסל הבריאות הממלכתי.
  • מימון בדיקות רפואיות או בדיקות מעבדה שאינן ממומנות, או שהינן ממומנות חלקית על ידי המדינה, או על ידי
    קופות החולים השונות.
  • כיסוי ומימון טיפולים המחליפים ניתוחים.

חברות ביטוח פרטיות, מציעות פתרונות ביטוח בריאות פרטי במתכונות שונות, אשר מתאימים למבוטח, לפי העדפותיו, רצונותיו ואפילו יכולותיו הכספיות.

ביטוח בריאות פרטי – דברים שחשוב לדעת

בחירת ביטוח בריאות פרטי, צריכה להיעשות בצורה שתכסה את כל מה שלא מספק ביטוח בריאות ממלכתי, ובעצם להשלים אותו. אין טעם לבחור כיסויים אשר כן קיימים בביטוח הבריאות הממלכתי, ולשלם עבורם, בזמן שהם כבר משולמים ומכוסים בקופות החולים. חשוב להתאים ביטוח בריאות פרטי בהתאם למצבכם, ולשים דגש על מאפיינים בולטים בהם, כמו למשל אם אתם מרבים בנסיעות לחו"ל, רצוי שיהיה לכם כיסוי לנסיעות לחו"ל, אם קיימת מחלה גנטית במשפחה, רצוי שיהיה כיסוי לכך, אפילו אם אינכם חולים בה, וכדומה. בכל מקרה ההמלצה היא לרכוש פוליסת ביטוח בריאות פרטי המכיל כיסויים משמעותיים, כמו השתלות, מימון תרופות שאינן סל הבריאות וטיפולים וניתוחים בחו"ל.

בריאות, היא נושא שאינו שנוי במחלוקת, ויש להתייחס אליו ברצינות רבה. כשמגיע הרגע, ובתקווה שלא יגיע לעולם, אם איננו מבוטחים בפוליסת ביטוח בריאות פרטי, אנו עשויים לגלות, דווקא ברגע הקריטי ביותר להבראתנו, כי ביטוח בריאות ממלכתי לא מספק לנו את הטיפול שאנו כה זקוקים לו, וכי טיפול פרטי יהיה ברוב המקרים בלתי אפשרי ממש בשל העלויות הגבוהות הכרוכות בו. רק בריאות!

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך