איך לבחור אורטופד כף רגל

פציעות בגפיים פוגעות בתפקוד היום-יומי שלנו. מצב בעייתי במיוחד כשמדובר בפציעות בגפיים התחתונות. איך לבחור אורטופד כף רגל במקרה של פציעה/בעיה שכזו?
איננו תמיד מודעים לעובד כי גופנו הינו מכונה מופלאה שמורכות ממערכות רבות אשר הינן מתוחכמות ביותר. אחת מאותן מערכות קשורה למבנה הפיזי של גופנו, מה שמחזיק אותנו, מאפשר לנו לבצע את הפעולות היום-יומיות שלנו ובאופן כללי, המימד הגלוי יותר של גופנו. גם המבנה מורכב מתת-מערכות רבות, כגון מערכת העצבים, מערכת השלד, מערכת השרירים והגידים ועוד. לא רק שכל מערכת שכזו הינה מורכבת ומסובכת בפני עצמה,  הבנת השילוב שביניהן הוא האתגר האמיתי.

אורטופד
אורטופדיה הינה תחום התמחות ברפואה הביו-מדיקלית המערבית. רופאים אשר מתמחים בתחום זה מחזיקים בידע רב אשר מתמקד במערכות המבנה של גופנו. אנו מפעילים את גופנו לאורך כל שעות היום בכדי לבצע פעולות שונות בעצימות משתנה. אפילו שאנו יושבים וקוראים את המאמר הזה אנו מפעילים את גופנו בצורה מסוימת (שרבים טוענים כי אינה נכונה וטבעית כלל וכלל).

בעיות במערכות אלו עלולות לנבוע ממספר רב של גורמים ביניהם דלקות פנימיות ופציעות חיצוניות, או כמובן משלוב של גורמים שונים פנימיים וחיצוניים. למרות שמקובל לחשוב על מומחה כף רגל בתור מנתח בלבד, אורטופדיה עוסקת לא פחות במניעה ושימור, לעומת התערבות כירוגית חיצונית.

אורטופד כף רגל
כפות הרגליים שלנו מהוות חלק נכבד ביותר מהכלים שלנו לתפקד בעולם. בכדי להגיע ממקום למקום בצורה סבירה אנו נדרשים להשתמש בגפיים התחתונות שלנו. מדובר במארג מורכב ביותר של עצמות מפרקים, עצבים ושרירים אשר מתפקדים יחדיו בכדי לאפשר לנו תנועה זו על-גבי המרחב. מכיוון שמדובר בגפה בעלת אפשרות לתנועה מורכבת וגמישה, רמת המורכבות שלה ובהתאם הרגישות שלה לפציעות ודלקות עולה.

את מרבית הפציעות הכרוניות בכף הרגל ניתן למנוע באמצעות אבחון מוקדם ומדויק ולאחר מכן התאמה של אמצעים אורטופדיים כגון מדרסים. אחד הדברים החשובים ביותר אליהם יש לשים לב כשפונים לאורטופד הוא מידת הרצון והידע אשר קיימים באמתחתו ונוגעים לשאלת המניעה והשימור. לא צריך ישר לרוץ לניתוח על כל דבר ואתם רוצים אורטופד שבאמת מבין לצרכיכם.

טיפול פולשני חייב להתבצע בצורה נכונה או שהוא עלול לא לעבוד במקרה הטוב ולעשות יותר נזק מאשר תועלת במקרה הרע. לכן, במידה וכן מתעורר צורך אמיתי לבצע ניתוח כף רגל, או טיפול חיוני של פטרת ציפורניים, חשוב מאוד לפנות לגורם המקצועי ביותר שאפשר. אורטופד עם ידע רב ומגוון וניסיון בטיפולים פולשניים שכאלו. אורטופד כמו אילן כהן.

משפט סיכום: לשאלה "איך לבחור אורטופד כף רגל?" תשובה פשוטה – פנו לגורם מקצועי ומנוסה אשר בריאותכם נמצאת בראש מעיינותיו.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך