אפשר להקל על תופעת דורבן בכף הרגל

כף הרגל שלנו היא זו שנושאת את כל כובד משקלנו במהלך כל היום, ואין ספק שכאשר מתחילות להופיע תופעות כמו דורבן בכף הרגל, איכות החיים שלנו עלולה להינזק מכך לא מעט.

אם כן, דורבן ברגל זו תופעה מאוד שכיחה והרבה אנשים סובלים ממנה, ולמעשה היא מאופיינת על ידי כך שאנו חשים כאבים בעקב בעיקר בזמן הדריכה על כף הרגל. אנשים שסובלים מבעיה כזאת מתקשים ללכת ומתקשים לעסוק בפעילויות ספורטיביות שבהן הם עסקו לפני התגלותה של התופעה, ולכן אין ספק שהם יירצו למצוא פיתרון למצב. היום ישנם טיפולים חדשניים שנעשים על ידי מכשירים שונים, כך שלכל אדם שסובל מתופעה כזאת יש סיכוי לטפל במצב.

מדוע מופיע דורבן בכף הרגל?

דורבן ברגל זו יכולה להיות תוצאה של הרבה מצבים שונים כאשר אחת מהסיבות הנפוצות ביותר הינה עיסוק רב בפעילות ספורטיבית. ספורטאים ואצנים לעיתים סובלים מתופעה זו, אך חשוב לציין שהם כמובן אינם היחידים. מלבד הספורטאים גם אנשים שסובלים מתופעות של עודף משקל, מהנעלה לא נכונה או ממחלות כמו סכרת עלולים גם הם לסבול מדורבן בכף הרגל. בנוסף, הגיל הוא עוד סיבה שעלולה לגרום להיווצרותו של דורבן בכף הרגל וגם לחץ קבוע על כפות הרגליים עלול לגרום לכך.

שילוב של טיפולים שונים יכול לעזור

קשה לקבוע האם יש טיפול מסוים שיכול להיות יותר יעיל מאשר טיפולים אחרים, כיוון שזה גם עניין אינדיבידואלי וזה גם תלוי בחומרת המצב. יש אנשים שעל ידי עיסויים מקצועיים או על ידי הימנעות מהליכה יחפה על משטחים קשיחים יכולים מייד לשפר את מצבם, ויש אחרים שללא ניתוח לא יוכלו לחוש הקלה. לכן מומלץ מאוד לנסות כמה טיפולים שונים עד אשר הפתרון יימצא.

כיום ניתן למצוא מבחר טיפולים אלטרנטיביים לבעיית הדורבן ברגל ובעיות דומות (כמ למשל החיתולית הכפית). בשלב הראשון יש לבצע אבחון מקצועי על מנת לדעת מהי בדיוק הבעיה ברגל ולאחר מכן להחליט על גישת הטיפול, במידת הצורך. טיפולים נפוצים לבעיה של דורבן ברגל הינן לקיחת תרופות נוגדות כאב ו/או הזרקת סטרואידים לעקב עצמו.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך