אצבע הדק – מה זאת אומרת?

לא מעט אנשים מכירים את המצב של אצבע הדק וזאת משום שהם מכירים מישהו שחווה את הבעיה או שהם עצמם חווים אותה. במקרים אלו חשוב לדעת כי יש פתרון. מאמר זה יסביר מהי אצבע הדק, כיצד אפשר לזהות מצב זה ומה ניתן לעשות בנידון.

מהי אצבע הדק?

אנשים רבים יודעים כי אצבע הדק היא האצבע המונחת על ההדק ומבצעת את הפעולה של פתיחתו או סגירתו, אך הם אינם יודעים כי מדובר גם במצב רפואי בו אותה אצבע אשר אחראית על הדק האקדח ננעלת במצב כפוף או לחלופין, קשה מאוד לכופף את אותה אצבע. דבר חשוב נוסף שיש לדעת הוא שלמרות שתופעה זו נקראת 'אצבע הדק' ובדרך כלל מדובר על אצבע זו, פעמים רבות התופעה יכולה להתרחש גם בכל אצבע אחרת בכף היד. הסיבה לבעיה רפואית זו היא בדרך כלל דלקת בגידים האחראים על הכיפוף של אותה אצבע.

מה ניתן לעשות?

יש מומחים שטוענים כי המצב יימשך עד שהדלקת תירפא ולכן חשוב לטפל בבעיה באמצעות תרופות שנוגדות מצבים של דלקות. אם מדובר על מצב בלתי נסבל בו המטופל סובל מדרגת כאב גבוהה ואינו יכול אך במעט לכופף את האצבע, הרופאים יכולים להציע גם ניתוח וכן הזרקה של חומר משכך כאבים לאותו איזור. בנוסף, בדרך כלל הרופאים ימליצו על פיזיותראפיה במקביל. בנוסף אל הרפואה הקונבנציונאלית יש שיטות שונות לריפוי הלקוחות מהרפואה האלטרנטיבית (סינית והודית). הסינים למשל טוענים כי הסיבות לבעיה הן אורח חיים לקוי הכולל תזונה שאינה נכונה לגוף, מצב נפשי לא מאוזן, מתחים ועוד ושיטות הטיפול שלהן באות לידי ביטוי בדיקור סיני לאצבע, טווינה, תזונה נכונה וצמחי מרפא מתאימים.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך