גשר שקוף – מגוון שיטות טיפול

כבר לא צריך להשיג יישור שיניים וחיוך מושלם רק על ידי פה מלא חוטי מתכת מתוחים ופלטות. היום, גשר שקוף מציע אלטרנטיבה אסתטית שהיא בקושי נראית, תחליף מצוין לפלטות הקונבנציונליות שמורכבות מחוטי תיל ומסוגרים, ומאפשר גם שיפור ניכר בהערכה העצמית ובתחושת הביטחון העצמי.  
הגשר השקוף מיוצר באמצעות טכנולוגיית מחשב מתקדמת שמתכננת מראש את תזוזת השיניים, מה שמאפשר למכשיר האורתודנטי השקוף והנשלף, ליישר את השיניים באופן הדרגתי.

למי מתאים גשר שקוף?
בעוד שפלטות שקופות אולי לא מתאימות למקרים מסוימים של יישור שיניים או לטיפול בבעיות נשיכה מורכבות שמטופלות טוב יותר על ידי הטיפול האורתודנטי המסורתי, היישור השקוף מתאים לטיפול אורתודנטי במקרים הבאים: שיניים בולטות, שיניים צפופות, שיניים שהרווחים ביניהן גדולים ושיניים עקומות.

גשר שקוף מיועד למבוגרים ולבני נוער מבוגרים יותר והוא לא מומלץ באותם מקרים ששיניי החלב עדיין בפה. ילדים ובני נוער צעירים שמתמודדים עם בעיות אורתודנטיות יזדקקו לפלטות המתכתיות המסורתיות. רק רופא השיניים יכול לקבוע אם אתם מועמדים טובים לטיפול ביישור שקוף.

טיפול בגשר שקוף נועד בעיקר למבוגרים בשל הצורך בשיתוף פעולה מוחלט ונוקשה. המגשים בפה נשחקים במשך 22 שעות ביום ואסור לשכוח או לאבד אותם.

סוגים שונים של פלטות שקופות
הסוגים הפופולאריים של הפלטות השקופות הן אלה שעשויים מקרמיקה, פלטות פנימיות ויישור שקוף. פלטות קרמיות הם ממש כמו הגשר המתכתי, מלבד העובדה שבהם משתמשים בסוגרים צבעוניים מקרמיקה ולא ממתכת כדי ליישר את השיניים. בדרך כלל הסוגרים מקרמיקה מתמזגים בצבע השיניים הטבעי, כך שהגשר נראה פחות לעין לעומת הגשר המתכתי, אבל בכל זאת פלטת הקרמיקה היא לא ממש שקופה כמו הפלטה הפנימית או כמו היישור השקוף.

פלטה פנימית, פלטה לשונית או יישור שקוף הופכים את טיפול יישור השיניים לכמעט בלתי נראה אבל לכל אחת מהחלופות יש כמובן יתרונות וחסרונות משלה.

נתמקד ביישור שיניים שקוף שהוא סדרה של מיישרים שקופים שאפשר לשלוף מהפה בעת ניקיון השיניים או בעת האכילה. היישור השקוף יכול לגרום לאי נוחות קלה מאד או לכאב קל במיוחד בהתחלה, כאשר מניחים את המיישרים החדשים והם מתחילים להפעיל לחץ על השיניים כדי להזיז אותם. אבל אחר כך, יישור שיניים שקוף כמעט ואינו גורם לאי נוחות, הוא כמעט בלתי נראה ועמיד בפני בלאי. בשיטה זו אין סוגרים, ואין חוטי ברזל שעלולים להישבר.

עם זאת יישור שיניים השקוף מצריך מוטיבציה ומשמעת עצמית להרכיב את המיישרים כל יום באופן עקבי, כי קל יותר לשכוח או לאבד אותם. ברור שאבדן של מיישרים מעכב את הטיפול ומעלה את עלויות הטיפול. יישור שקוף מצריך ביקור מידי שבועיים אצל רופא השיניים כדי לעבור לשלב הטיפול הבא.

למידע נוסף: שיקום הפה

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך