הליך העלמת ורידים בולטים ברגליים

מידת שביעות הרצון שלנו ממראנו החיצוני תקבע באופן ניכר את רמת הביטחון העצמי ממנה אנו נהנים או מעוניינים ליהנות. אך כאשר מדברים על ביטחון העצמי הנשאב ממראה חיצוני, לרוב ההקשר הראשוני יהיה לאיבר גוף ממנו אנו לא מרוצים כגון גודל האף או האוזניים או משקל גופנו. אך על תופעת הורידים הבולטים ברגליים, הרווחות בכמעט מחצית מן האוכלוסייה, משום מה כמעט ולא מדברים.
הרי מדובר בתופעה אסתטית המכערת את המראה החיצוני הכללי ובתופעה אשר משפיעה על החלטות הלבוש של הסובלים ממנה. מי ירצה ללבוש מכנסיים קצרים או חצאית מיני כאשר הרגליים לא חלקות ויפות? מעבר לכך, מדובר בתופעה אשר אינה מהווה אך ורק בעיה אסתטית אלא גם מצב העלול להעיד על בעיה רפואית. כיצד נוצרים הורידים הבולטים ברגליים? וכיצד ניתן להעלימם? כל התשובות והפרטים במאמר שלפניכם.

כיצד נוצרים הורידים הבולטים ברגליים?

תפקיד הורידים בגוף האדם הוא להעביר דם וחמצן אל השרירים ובכיוון הלב. כפועל יוצא מכך העברת הדם מתבצעת כנגד כוח המשיכה באמצעות שסתומים. כאשר השסתומים אינם מתפקדים כנדרש, הדם מצטבר ו"יורד" למטה, אל הרגליים. הצטברות הדם היא זו שגורמת לוורידים להתנפח והסימפטום החיצוני הוא הופעת הורידים על גבי הרגליים וניתן לדמות אותה למעין רשת קורי עכביש בצבע כחול, אדום וסגול. כאמור, מעבר להיבט האסתטי, לעיתים קרובות מדובר בסימפטום לבעיות רפואיות שונות כגון דרמטיטיס, דלקות שונות, סרקומה, קושי בהליכה ועוד. הסיבות להיווצרות הורידים הבולטים ברגליים או הדליות בטרמינולוגיה רפואית הן שונות כגון: תורשה וגנטיקה, פקטור הגיל, עבודה פיזית ומאומצת אשר דורשת עמידה ממושכת על הרגליים במשך היום, סיבות הורמונליות כגון נטילת הורמונים, גלולות למניעת הריון, גיל המעבר ועוד. כל אלו ועוד עלולים לגרום להופעת ורידים בולטים ברגליים. כיצד ניתן להסיר/להעלים את הורידים המעיקים? המשיכו לקרוא את הפסקה הבאה.

אודות הליך העלמת ורידים ברגליים

ישנן שתי גישות לצורך העלמת ורידים ברגליים, גישה לא פולשנית הכוללת שימוש בגרביים אלסטיות, פנייה לרפואה המשלימה הכוללת שינוי תזונתי, טיפולים הידרותרפיים ועוד והשנייה היא כמובן הגישה הפולשנית המהווה הליך רפואי/ניתוחי לכל דבר ועניין, טיפולים כגון:

  • טיפול באמצעות לייזר – הליך בו מוחדרות קרני הלייזר אל מתחת לפני העור באמצעות חתך זעיר. הקרניים החמות מכווצות את הוריד. ההליך מבוצע תחת הרדמה מקומית ואחוזי ההצלחה הם גבוהים במיוחד.
  • טיפול באמצעות הקצפה – הליך חדיש בו מוחדר לוריד חומר כימי מיוחד דמוי קצף (ומכאן נגזר שם ההליך) אשר משמיד את דפנות הורידים במטרה לחסום את זרימת הדם באופן תמידי. היתרון הוא שמדובר בהליך המתבצע באמצעות מחט, העלות נמוכה ומדובר בפתרון בו נעזרים כאשר כל השאר כשלו.

טיפול באמצעות גלי רדיו – בדומה לטיפול בלייזר, גם כאן ישנו שימוש בטכניקת הצריבה רק שהפעם מדובר בגלי רדיו. ההליך הוא קצר וכאשר הכול תקין, המטופל משתחרר לביתו כעבור שעה.

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך