העלמת ורידים מהרגליים – תהליך פשוט וקל

בניגוד למה שרבים חושבים, ורידים ברגליים אינם רק בעיה אסתטית ותו לא. ורידים בולטים מאוד עלולים בטווח הרחוק להוביל לכאבים, לבצקות, דלקות ולעתים אף לדימומים ולפצעים עמוקים. ההופעה של ורידים ברגליים נובעת מפעילות פתולוגית של המסתמים החד כיווניים. המסתמים האלו, כשמם כן הם – אמורים בשגרה להעביר דם מן הרגליים אל הלב בכיוון אחד בלבד. כאשר המסתמים האלו לא מתפקדים כראוי, הדם גולש חזרה לכיוון הרגליים, מצטבר בחלל הלומן של הוורידים ובעקבות כך הם מתנפחים, מתרחבים והופכים לבולטים מאוד. מה שמכונה בשפת העם כוורידים ברגליים, מכונה בשפה הרפואית כ"אי ספיקה ורידית". מאחר ומדובר על בעיה נפוצה מאוד, כיום קיימים טיפולים רבים להתמודד עמה.

הטרשה ורידית

אחד הטיפולים הפשוטים ביותר בתחום הוא הטרשה ורידית. העלמת ורידים מהרגליים בעזרת הטרשה ורידית מבוצעת על ידי החדרת תמיסה מיוחדת לוורידים הנפוחים. ההחדרה צריכה להיות מדויקת מאוד ולכן מבצעים אתה תחת מכשיר אולטרסאונד. התמיסה מעוררת בווריד תגובה דלקתית ובעקבות התגובה הדפנות של הווריד מתעבות, הווריד נאטם ובסופו של דבר הוא מתפרק ונספג בחזרה לגוף. בטיפול זה אין צורך בהרדמה, הטיפול עצמו קצר מאוד ומאפשר חזרה מהירה לשגרה ומאוחר יותר לא נשארות צלקות. הטפול מתאים גם לקשישים ולסובלים ממחלות רקע שונות.

ניתוח להעלמת ורידים מהרגליים

ניתוח להעלמת ורידים היא טכניקה כירורגית לכל דבר ועניין ולכן נעשה בה שימוש בחומרי הרדמה מקומיים או אזוריים, בהתאם לריכוז הוורדים ברגליים. המנתח בשיטה זו מבצע סדרה של חתכים זעירים בקרבת הוורידים הבעייתיים ובעזרת כלי הניתוח שולף החוצה מהרגליים את הוורידים שסימן מראש כמיועדים להוצאה. ישנם לא מעט ניתוחים כאלו שבסופם אין אפילו צורך בתפרים, כל עוד הוורידים לא גדולים בצורה יוצאת דופן.

טיפולים בלייזר

הטיפולים המודרניים בלייזר מתחלקים לשני סוגים בהתאם לסוג הוורידים. "ורידי עכביש", אותם ורידים קטנים ושטחיים וורידים רחבים ובולטים יותר. הורידים השטחיים ניתנים לטיפול על ידי קרינה חיצונית ללא צורך בטיפול פולשני כלל. טיפול בוורידים כאלו נמשך 10-15 דקות וניתן לחזור עליו כל 60 יום עד להיעלמות הוורידים. הטיפול בוורידים הבולטים יותר כרוך בצנתור של הוורידים על ידי סיב אופטי ממנו בוקעת קרן הלייזר. קרינת הלייזר מובילה לכיווץ של דפנות הווריד ובסופו של דבר הווריד מתנוון ונספג בגוף.

גלי רדיו

הטכניקה המקובלת להעלמת הווריד שבין המפשעה לברך היא שימוש בגלי רדיו. גם בטכניקה זו נעשה שימוש בהרדמה מקומית שכן יש להחדיר קתטר זעיר לווריד. הקתטר משדר גלי רדיו שגורמים לחימום פנים הווריד וכתוצאה מכך להתכווצות הדופן שלו ובסופו של דבר לאטימה שלו. עם סיום הטיפול האזור נחבש בחבישה אלסטית, המטופל מתבקש ללכת במשך מספר דקות רצופות ובמידה והכל תקין, תוך פחות משעה מתחילת הטיפול, הוא משוחרר לביתו.

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך