הפלה – מה הן האפשרויות העומדות בפניך

אין ספק שמדובר בהחלטה לא פשוטה, הפסקת הריון גם אם מדובר רק בהתחלתו כרוכה בלבטים רבים ומפכי נפש לא קטנים, קבלת ההחלטה מגיעה בדרך כלל לאור מצב לא פשוט בו נמצאת האם או העובר, בין אם מדובר במצב בריאותי מסובך או מצב כלכלי בעייתי מדובר בהחלטה שללא ספק תשפיע רבות על חייה של האישה.

השלב הראשון – קבלת אישור

בתור התחלה על פי חוק תאלץ האישה לקבל את אישור הוועדה להפסקת הריון על מנת לעבור הפלה בארץ, הוועדה מורכבת ממספר אנשי מקצוע שונים אשר מתוכם חייבת להיות לפחות אישה אחת, בין אנשי המקצוע החברים בוועדה תוכלי למצוא: רופא נשים ועובדת סוציאלית.

הדרישות לאישור – בשביל לקבל את החותמת הסופית מהוועדה תאלץ האישה להתאים לאפשרות אחת מתוך מספר אפשרויות שונות, גיל המטופלת צריך להיות מתחת ל17 או לחילופין מבוגרת מ40, אפשרות נוספת היא שיש חשש לבריאות האם במקרב בו יימשך ההיריון או שכניסתה להיריון הגיעה כתוצאה מיחסים אסורים (גילוי עריות, מחוץ לנישואין וכו).

השלב השני – הפסקת הריון

לאחר קבלת האישור תוכל האישה להתחיל בתהליך, לצורך ביצוע הפלה יעמדו בפניה מספר אפשרויות רפואיות שונות:

הפלה תרופתית –

תהליך מסוג זה ניתן לעבור עד גיל 7 שבועות מתחילת ההיריון, הפלה תרופתית נחשבת יחסית לתהליך רפואי בטוח עם מספר מצומצם מאוד של תופעות לוואי, הפסקת ההיריון מבוצעת בשימוש תרופות בלבד ללא כל צורך בהליך ניתוחי.

חלק א' של התהליך לאחר הגעתה של האישה לבית החולים הוא טיפול בתרופה בשם מיפג'ין, תרופה זו מנטרלת את פעולתו של הורמון האחראי לפיתוח ההיריון, כתוצאה מכך באופן ישיר מגיע ההיריון לסופו. לאחר מספר ימים בבית מגיעה האישה לבית החולים על מנת לעבור את שלב ב' שהוא טיפול באמצעות תרופה בשם ציטוטק אשר בעזרתה מוצא העובר החוצה מן הגוף, במסגרת תהליך זה ייתכן ותרגיש האישה מעט כאבים ודימום. כעבור שבועיים תגיע המטופלת על מנת לעבור בדיקה לאישור הצלחת התהליך.

הפלה כירורגית –

הטיפול הכירורגי הינו יקר יותר וגם מעט מסובך יותר שכן הוא הליך ניתוחי לכל דבר ומבוצע תחת הרדמה מלאה, הפלה מסוג זה מתבצעת בדרך כלל בשלבים מאוחרים של ההיריון כאשר הפלה תרופתית איננה מתאפשרת, אורכו של הניתוח הינו בממוצע כרבע שעה ולאחריו תישאר המטופלת מספר שעות בבית החולים לצורך השגחה.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך