חיתולים למבוגרים – דליפת שתן

כשאנו צעירים, היכולת שלנו לשלוט בסוגרים ולהתאפק עד שאנו מגיעים אל השירותים היא מובנה מאליה אך ככל שאנו מתבגרים והופכים לאנשים מבוגרים, היכולת הזו מתחילה להתערער ואנו עלולים למצוא את עצמינו מתמודדים עם בעיה של דליפת שתן. במקרים רבים באמצעות פעילות ספורטיבית וחיזוק שרירי האגן אנו יכולים לפתור את הבעיה אך במידה ופתרון זה לא מניב תוצאות מוצלחות, חיתולים למבוגרים יהיו הדרך היחידה להמשיך לחיות חיים ללא שום עכבות או מכשולים.

מהי דליפת שתן?

כאמור, הופעה של בעיית דליפת שתן יכולה להיות מאוד לא נעימה ודי מביכה. אנשים רבים מתעוררים לא מעט פעמים במהלך הלילה ומרגישים צורך ללכת לשירותים או לחלופין מתחילים לוודא שלאן שהם הולכים יש שירותים זמינים כאשר לרוב הדבר מצביע על מקרה של דליפת שתן. אחר מהגורמים העיקריים לכך היא בעיה של שליטה בסוגרים בה ניתן לטפל באמצעות תרגילים לחיזוק השרירים. אנשים רבים אשר סובלים מבעיה של דליפת שתן מאופיינים גם כבעלי שלפוחית רגיזה שמקורה בתפקוד לא תקין של מערכת השתן.  לא כל מי שנוהג ללכת לשירותים פעמים רבות סובל מבעיה של דליפת שתן – הדבר יכול להיגרם גם מבעיה של סוכר ועוד.

דליפת שתן – פתרון אפשרי ושמירה על היגיינה

דליפת שתן לרוב מופיעה אצל אנשים מבוגרים ובמידה ותרגילי חיזוק השרירים או כל תרגילים ספורטיביים אחרים לא הצליחו לפתור את הבעיה ניתן לרכוש חיתולים למבוגרים שיאפשרו לנהל את שגרת החיים הקודמת ללא שום אבחנה בין החיים שלפני ואחרי. חיתולים למבוגרים לא מטפלים בבעיה אך בהחלט מקלים על ההתמודדות עם התסמינים של דליפת שתן. על מנת לשמור על היגיינה חשוב מאוד להקפיד על שטיפת האזור עם מים פושרים וסבון (אם ניתן עדיף להשתמש בסבון אנטי בקטריאלי) ולאחר מכן לייבש את כל האזור עם מגבת תוך כדי טפיחה ולא ניגוב או שפשוף. כמו אצל תינוקות, מומלץ גם למרוח משחה שמטרתה למנוע שפשפות ופריחה.

כיצד לבחור חיתולים למבוגרים?

ישנם מספר גורמים שחייבים לקחת בחשבון כאשר מנסים להחליט אילו חיתולים למבוגרים לרכוש – מידת העומס של שגרת היום יום שלנו, אילו פעולות אנו נוהגים לבצע במהלך היום (פיזיות, עבודה מול מחשב וכדומה), האם לרכוש חיתולים חד פעמיים או רב פעמיים, התאמה של החיתולים למינו של האדם (אישה או גבר) ומהי רמת הספיגה שלה אנו זקוקים. אנשים רבים טועים לחשוב שאצל נשים מבוגרות ניתן להשתמש רק בתחבושות היגייניות אך אלה אינן מיועדת לספיגת של דליפת שתן. חשוב לקחת בחשבון שלעיתים קיים גם הבדל בין חיתולים למבוגרים לשעות הלילה לבין חיתולים למבוגרים המיועדים לשימוש במהלך שעות היום. אין ספק שהמחיר גם הוא מהווה פקטור אך לא מומלץ לנסות ולחסוך שכן חיתולים למבוגרים חייבים לתת הגנה טובה ואיכותית שלא תיצור נזק יותר ממה שכבר קיים.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך