טיפול שיניים בהרדמה מלאה

מה שאתה לא יודע לא יהרוג אותך

ומתי הכי טוב להכאיב לך? כשאתה ישן ולא מפריע. ברם, הרדמה כללית יש בה גם סיכון. מצד שני, טיפול שיניים שנמנע בגלל חרדה יוצר קלקול עמוק יותר בשיניים ובפה כך שיש לבחור כאן בין חרדות ובין סיכונים. ככלל, ניהול סיכונים הוא מונח שאפשר למצוא בכלכלה, במשפטים, בהשקעות כספיות ובשאר תחומים שונים ויוצא שטיפול שיניים בהרדמה מלאה הוא רק דוגמה נוספת לניהול סיכונים, תחום שמלווה אותנו כל החיים, בין אם נזניח אותו ובין אם לאו.

וכשמדובר בטיפול שיניים בהרדמה מלאה מדובר לרוב בהזנחה של השיניים שכבר נעשתה והמקרים האלה נחלקים לשניים, כשהטיפול הנדרש מורכב מהרבה טיפולים או שהטיפול כל כך מפחיד את המטופל שהוא נזקק לטיפול שיניים בהרדמה מלאה. הפחד הזה נקרא, אגב, חרדה דנטאלית קיצונית ורפואת השיניים זכתה להגדרה משל עצמה כשמדובר בחרדות.

הנחיות לרפואת שיניים בהרדמה מלאה

ההנחיה העיקרית לצורך ניהול החרדות היא ביצוע ההרדמה על ידי מרדים ונוכחות המרדים במקום עד סוף הטיפול. הווה אומר, המרדים נוכח במקום, מנטר את לבו של המטופל ואת קצב הדופק שלו משך כל הטיפול, כשיחד עם זה צוות המרפאה נוכח במקום ונכון לכל פעולה מיידית של הצלה. כי אכן, טיפול שיניים בהרדמה מלאה נושא סיכון ויוצא איפוא, שטיפול שיניים בהרדמה מלאה הוא מעין ניהול חרדות בתוך ניהול סיכונים.

כאמור, הנחיות החוק דורשות ביצוע ההרדמה על ידי מרדים ונוכחותו במקום. בנוסף, על המטופל לעבור בדיקות כלליות לפני טיפול שיניים בהרדמה מלאה. הדבר נדרש כדי לוודא שזרימת הדם תקינה, שהלב תקין, שרפלקס הנשימה תקין ועוד. טיפול שיניים בהרדמה מלאה נמשך כשש או שבע שעות.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך