יתרונותיו של התקן תוך רחמי

התקן תוך רחמי הוא גוף פלסטיק משולב במתכת שאותו ניתן להחדיר לרחם האישה לתקופה של כמה שנים והוא משמש כאמצעי למניעת הריון . הוא יכול גם לסייע לטיפול בדימום יתר וסתי ולהגנה על רירית הרחם במסגרת טיפול הורמונלי חלופי, והנו בעל יתרונות רבים.

יעילות לשנים רבות ואמצעי מניעה שלא מפריע לקיום יחסי מין

ההתקן יעיל לחמש שנים ואינו מפריע לקיום יחסי מין. ההתקן מתאים לבני זוג שנמצאים במערכת יחסים ולמי שרוצה להבטיח שלא תיכנס להריון בזמן הקרוב. הוא מהווה את אחד מאמצעי המניעה היעילים ביותר שקיימים בשוק, ובדגמים החדשים הוא גם מתאפיין במידות קטנות ומבנה אנטומי.

טיפול בדימום יתר וסתי והגנה על רירית הרחם

הערך המוסף של התקן תוך רחמי בא לידי ביטוי באופן שבו ניתן להשתמש בו כדי לטפל בדימום יתר וסתי. כל עוד הסיבה לדימום לא ידועה, אנשי מקצוע ממליצים על השימוש בהתקן כי הוא אינו מסוכן. במקביל, יש לציין את היתרון שלו בתור אמצעי הגנה על רירית הרחם במסגרת טיפול הורמונלי חלופי. גם במקרה כזה יש להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקבל מרשם רלוונטי. כמו כן, חשוב לזכור כי בשימוש לשם הגנה על רירית הרחם נדרשת הוצאה של ההתקן לאחר 4 שנים.

האם זה כלול בסל הבריאות?

נשים שמתלבטות בין אמצעים למניעת הריון לא תמיד מביאות בחשבון את השיקול הכלכלי. מהבחינה הזו יש להתקן יתרון משמעותי, כי הוא כלול בסל הבריאות. אפשר להשיג אותו בהנחה של עשרות אחוזים בקופות החולים השונות ולהתקין אותו בלי צורך בגיוס משאבים כספיים גבוהים.

דרכים להתמודד עם תופעות לוואי

כמו לכל אמצעי מניעה אחר, גם להתקן יש תופעות לוואי מסוימות. היתרון הוא שהתופעות הללו מוכרות, לא מסוכנות ואפשר להתמודד איתן יחסית בקלות:

  • כאבי בטן מוגברים
  • דימומים בזמן הוסת
  • מעבר קל יותר של חיידקים או וירוסים מהנרתיק אל הרחם
  • דלקות ברחם ובאגן

חשוב להקפיד על ביקור תרופתי אצל רופא המשפחה או הרופא המטפל על מנת לזהות בזמן התפתחות של וירוסים ודלקות. הסיכון העיקרי נובע מקיום יחסי מין עם פרטנרים רבים, מפני שההתקן עצמו לא מונע את הסיכוי להידבקות במחלות מין כמו קונדום.

שימוש בזמן הנקה ונטילת תרופות

לבסוף, התקן תוך רחמי בטוח לשימוש בזמן הנקה והוא לא מושפע מנטילת תרופות אחרות במקביל. הוא מהווה פתרון יעיל לנשים שלא יכולות להשתמש באמצעי מניעה שמכילים אסטרוגן ולמי שרוצה לחזור לפוריות סדירה באופן מיידי.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך