כל מה שצריך לדעת על השתלת שיער

מאמר זה מיועד לאנשים אשר מעוניינים לקבל אינפורמציה על השתלת שיער וזאת משום שהם מעוניינים לנטוש את הסטאטוס של אנשים קרחים ולחזור להיות מה שהם היו פעם, אנשים עם שיער מלא ובריא. מאמר זה יגולל בפניכם את כל הנקודות החשובות ביותר אודות התקרחות והשתלת שיער.

התקרחות ונשירה

חשוב להבין כי יש הבדל בין התקרחות לנשירה. התקרחות מאופיינת לרוב מסיבה גנטית ואופיינית בעיקר לגברים. אנשים אשר סובלים מהתקרחות לא יוכלו לגרום לשיער שלהם לצמוח בשנית. הפתרונות למצב זה נכון לשנת 2013 הם פתרונות של חבישת פאות או תהליך של השתלת שיער. נשירה לעומת זאת היא מצב שיכול להיפתר. כלומר, בדרך כלל נשירה נובעת מתרופות מסוימות, מחלות, חוסר איזון הורמונאלי, חוסר איזון כולל בגוף, דיאטה קיצונית, לחצים וחרדות ועד שמאזנים את הגוף ניתן להשתמש בפתרונות שונים שהשוק מציע, כמו למשל פתרונות של תכשירים קוסמטיים למילוי שיער, מילוי על ידי הצמדה של תוספות שיער ופאות. מאמר זה יתמקד אך ורק באנשים אשר סובלים מהתקרחות חלקית או מלאה והפתרון האולטימטיבי, השתלת שיער.

מהי השתלת שיער

השתלת שיער היא פרוצדורה כירורגית שמטרתה לגרום לשיער לצמוח באזורים המוגדרים כאזורים קרחים בקרקפת. פרוצדורה זו שמה דגש על שיחזור קו השיער המקורי והחזרת המראה של הקרקפת לקדמותה. אנשים רבים אשר סובלים ממפרצים מבצעים הליך זה. נכון להיום יש שיטות שונות של השתלה וחשוב כי כל אדם אשר מעוניינים לעבור את ההליך ילמד מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה וייגש את איש מקצוע אשר עובד באותה שיטה בה הוא בחר (וזאת לאחר אימות כי אכן המטופל מתאים לשיטה בה הוא מעוניין). בפרוצדורה זו נהוג לקחת את זקיקי השיער מהעורף והשתלת הזקיקים הבריאים באזורים הקרחים.

נקודות חשובות

  • קבוע- חשוב דעת כי השתלת שיער היא לצמיתות. כלומר, אין מצב בו שיער זה ינשור מאותו איזור בו נשר השיער בעבר.
  • הצלחה- רוב ההשתלות מצליחות, אך יש לקחת בחשבון כי יש גם מקרים בהם ההשתלה נדחית. בדרך כלל מתחילים לראות את התוצאות רק חודש וחצי- חודשיים לאחר ההליך.
  • הרדמה- מדובר על הרדמה חלקית והפרוצדורה אינה מוגדרת כהליך מסוכן. למרות זאת, חשוב לדעת כי איש המקצוע יהיה חייב לברר מהי ההיסטוריה הרפואית שלכם, רגישות לתרופות מסוימות, מחלות כרוניות ועוד.
  • לא כואב- הליך זה אינו כואב כלל. יש לזכור כי הוא נעשה תחת הרדמה מקומית ולאחר ההליך תיתכן רגישות בקרקפת, אך לא בצורה מאוד משמעותית.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך