מהן הסיבות האפשריות לכישלון לכניסה להיריון?

אז הגעתם להחלטה המרגשת, אתם מעוניינים להרחיב את המשפחה ולנסות להיכנס להריון. אך מה קורה כשהניסיונות נכשלים בזה אחר זה והבדיקה חוזרת שלילית בכל פעם? במדריך זה נסקור את הסיבות שיכול להיות שמעכבות או מונעות את הכניסה להיריון.

כישלון בכניסה להיריון יכול להיות מתסכל מאוד

זה אף פעם לא פשוט כשמאורע שאמור להיות משמח, כמו כניסה להיריון, מתעכב או נכשל וגורם לעוגמת נפש. במקרים רבים, ככל שהכניסה להיריון מתעכבת, כעס ואכזבה מתחילים לבעבע ולעלות לפני השטח ועלולים לפגוע קשות במערכת היחסים בין בני הזוג. לא תמיד ברור מהי הסיבה לכישלון- אם מדובר בבעיה בפוריות האישה, פוריות הגבר, סיבות נפשיות שונות או גורמים אחרים. בכל מקרה, אין ספק שמדובר בתקופה לא נעימה עבור שני צדי הקשר. במקרים רבים, האשמה נופלת בלעדית על האישה, אך חשוב לזכור שאין זה בהכרח נכון. קיימות סיבות רבות שיכולות לסכל את ניסיונות ההפריה, ופוריות הגבר משחקת פה תפקיד לא קטן בכלל. בכל מקרה, הדגש הכי חשוב שניתן לתת בהתמודדות עם מצב כזה הוא לנסות לשמור על האופטימיות ולא לנסות להטיל את האשמה בלעדית על צד אחד. הסיטואציה מתסכלת ועגומה גם ככה, וחיכוכים מיותרים במערכת היחסים בהחלט לא ישפרו את המצב. במקום זאת, כדאי לרכז את האנרגיות בעריכת בדיקות שונות שיוכלו לשפוך אור על המצב.

סיבות אפשריות לכישלון בכניסה להיריון:

  • ההיסטוריה הרפואית של הגבר– קיימים מספר גורמים שיכולים לפגוע בפוריות הגבר. מחלות מסוימות שלקה בהן בילדות, טיפולים בהורמונים או התפתחות מינית מאוחרת יכולים להיות דוגמא לגורמים אלו. פגיעות טראומטיות באזור מערכת הרבייה של הגבר יכולות להיות בעלות השפעה גם הן. בנוסף, חשיפה של האשכים למקור חום או רעלנים שונים יכולה לפגוע בתפקוד הזרע.
  • חסימה של צינורית הזרע- פגם מולד או סיבוך לאחר ניתוח יכולים לגרום לחסימה של צינורית הזרע ובכך כמובן לפגוע בפוריות הגבר.
  • הפרעות בביוץ- כמעט אצל מחצית מהנשים שמתקשות להיכנס להריון, הסיבה טמונה בביוץ לא סדיר. סיבות נפוצות להפרעות בביוץ הן תסמונת השחלה הפוליציסטית או חוסר איזון הורמונלי. גם הפרעות אכילה, תת משקל או התמודדות עם לחץ נפשי כבד יכולות להפריע למחזור הביוץ התקין.
  • ירידה בתפקוד השחלות- התפקוד השחלתי מתחיל להשתבש עם השנים, וחווה ירידה קריטית לאחר גיל 36. גם ניתוחים, גידולים או הקרנות יכולים להפריע לתפקוד תקין של השחלות ולפגוע בפוריות האישה.

איך ניתן בכל זאת לגלות מהי הסיבה לבעיה ולטפל בה?

בדיקות שונות שנעשות ע"י רופאים, כמו צילום רחם, בדיקות גופניות ובחינה של נוזל הזרע, יוכלו לעזור באיתור מקור הבעיה ולמצוא דרך יעילה לפתרון. חשוב לזכור שכשמדובר בבריאות, בין אם יש צורך במומחה לפוריות הגבר או האישה, כדאי שנפנה לאנשי מקצוע בעלי ניסיון והכשרה מתאימה, שיעזרו לנו להגיע בדרך הנכונה ביותר אל ההיריון הנכסף.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך