מחירי טיפולים לגיל הזהב

אחד היתרונות הגדולים של הדיור המוגן כלול בתוך שמו – זהו אכן דיור שמגן על הדיירים המבוגרים, לא רק מבחינה ביטחונית ובטיחותית אלא גם ובעיקר מבחינה בריאותית.  

אם הגעתם לגיל המתאים כדאי לכם לבדוק באילו עלויות אכן מדובר.

דיור מוגן מחירים – אמנם דיור מוגן נחשב למסגרת מגורים יוקרתית ויקרה, אך ייתכן ותגלו שהנהלת הבית מוכנה לבוא לקראתכם להסדר תשלומים שתוכלו לעמוד בו. רק חישבו על האפשרות שתיפלו בתוך ביתכם ואיש לא יהיה שם לבוא לעזרתכם… מפחיד למדי… אבל בדיור מוגן זה לא יקרה, כי איש צוות יגיע מיד לעזרתכם. ולמה לפחד דווקא מנפילות? ובכן, מסתבר שזוהי אחת המכות השכיחות ביותר שחווים אנשים מבוגרים.

עד כמה שכיחה תופעה זו ומה גודלה של הבעיה?

ובכן, בישראל נפילה של מבוגרים הינה תופעה נפוצה ביותר וככל שהיא מתרחשת בגיל מבוגר יותר כך קיימת סכנה גדולה יותר שהיא תסתיים במוות. מידי שנה נופלים כ-30% מבני גיל 65 שחיים באורח עצמאי ומתגוררים בביתם. אצל בני ה-80 הנפילות מגיעות לכדי 50%. בנוסף, מתברר שלאדם שנפל פעם אחת יש סיכוי של 60% ליפול שנית בשנה שלאחר מכן. ובאשר לעלויות הבריאות, מתברר שאחוז ההוצאה על  סעיף בריאות במשקי בית של פנסיונרים  נע בסביבות 8.1% לעומת 5.1% בקרב כלל האוכלוסייה.

בארצות הברית, בכל שנה, לפי הסטטיסטיקה כל אחד מכל שלושה מבוגרים בגיל 65 ומעלה יחווה חווית נפילה. מבין אלה שנפלו, 20% עד 30% סובלים פציעות בינוניות עד קשות שמקשות עליהם להסתדר בחיי היומיום ולחיות באופן עצמאי. כמו כן גדל הסיכוי למוות מוקדם.

פי חמישה אנשים מבוגרים מתאשפזים בעקבות פציעות שקשורות לנפילה יותר מאשר בעקבות פציעות שנגרמו בגלל פגיעות אחרות. בשנת 2010, טיפלו מחלקות החירום בארה"ב בכמעט מיליון וחצי מטופלים מבוגרים שנפלו ונפצעו, ויותר מ-662,000 מחולים אלה נזקקו לאשפוז.

העלויות שקשורות לפציעות מנפילה מוצגות לעתים קרובות במונחים של עלויות ישירות. עלויות ישירות הן מה שהחולים וחברות הביטוח משלמים עבור הטיפול בפציעות שקשורות לנפילה. עלויות אלה כוללות עמלות לטיפול בבית החולים ובבית האבות, שירותי רופאים, שירותים מקצועיים אחרים, שיקום, שירותים קהילתיים, שימוש בציוד רפואי, תרופות מרשם, שינויים והתאמות בבית.

עלויות ישירות אינן מתייחסות להשפעות ארוכות הטווח של פגיעות אלה, כגון נכות, תלות באחרים, אבדן זמן מהעבודה, עזרה במטלות משק הבית וירידה באיכות החיים.
הפציעות שקשורות לנפילה בקרב מבוגרים – עד כמה הן יקרות?

לפי הנתונים האמריקאיים, בשנת 2000, העלויות הרפואיות הישירות הכוללות של כל הפציעות כתוצאה מנפילה בקרב בני ה-65 ומעלה עלו 19 מיליארד דולרים. הצפי הוא שבשנת 2020, העלות השנתית הישירה והעקיפה של פציעות מנפילה תגיע ל-54.9 מיליארד דולרים.

מידע נוסף: בית אבות

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך