מחלת הקרטוקונוס

אין ספק שאחד מהחושים החשובים ביותר שיש לכל אחד מאיתנו זהו חוש הראיה, ולמרות החשיבות שלו ולמרות שאנחנו מאוד רגילים לראות טוב, לעיתים עלולות גם להתפתח בעיות ראיה שונות. אחת מהבעיות שעלולות להיגמר גם במצב של עיוורון של ממש זוהי מחלה שעונה להגדרה קרטוקונוס, ואין ספק שכל אדם שסובל מהבעיה הזאת חייב לקבל טיפול טוב. המחלה הזאת היא למעשה עיוות של קרנית העין, והיא למעשה מעידה על מצב שבו חל שינוי ועיוות בצורה של הקרנית. במקום שהצורה שלה תהייה עגולה כמו של כיפה, היא הופכת להיות בצורה אחרת ויכולה גם להגיע למצב של חרוט.

קבוצות הסיכון השונות

ראשית, חשוב להיות מודעים לכך שבדרך כלל תופעה כמו קרטוקונוס עלולה לקרות בשתי העיניים, אם כי ברמה שונה בכל עיין, ושנית, היא עלולה לפגוע באנשים רבים. אנשים צעירים עלולים להיפגע ממחלה זו עד שנות השלושים המוקדמות של חייהם, אך מצד שני יש גם אנשים מבוגרים שעלולים לסבול ממנה, כך שאין חוקיות לדברים. כמו כן, בין יתר קבוצות הסיכון הגדולות יותר ניתן לראות שאנשים שמתחתנים בתוך המשפחה מעלים את הסיכוי לחלות במחלה זו.

הסממנים

בדרך כלל אנשים שסובלים מתופעה של קרטוקונוס למעשה מדווחים על קשיים והתדרדרות בראייה, על הילות של אור סביב מקור אור, על כתמים שונים שהם רואים בשדה הראייה ועוד. מבחינת הטיפולים השונים ניתן לראות שבשלבים הראשונים של המחלה לעיתים שימוש במשקפיים יכול לעצור את הבעיה ולהתמודד איתה טוב מאוד, אך לעיתים יש צורך בהתערבות חמורה מכך. לעיתים קורה שכאשר מגלים את המחלה רק בשלבים מורכבים יותר היא דורשת התערבות הרבה יותר רצינית מאשר משקפיים, ולעיתים יש צורך בהשתלה של קרנית במטופל.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך