מתי יעיל לטפל בגלי הלם

טכנולוגית גלי הלם היא שיטה חדשנית לטיפול בבעיות אורתופדיות שונות ומגוונות, הנובעות מהסתיידות או דלקות חוזרות. הטיפול נמצא אפקטיבי בכל שלבי הפתולוגיה- מניעת הדרדרות בשלב האקוטי בו המחלה רק מתפתחת, וכן טיפול יעיל במצבים כרוניים הדורשים ניתוח.

הטיפול נעשה על ידי שימוש במכשיר האורתוספק המחולל סדרות של גלים אקוסטיים, גלים אלקטרומגנטים וגלי אור, אל עבר האזור הפתולוגי. הגלים יוצרים רטט המפורר הסתיידויות ומעודד זרימת דם וחמצן התורמים רבות לתהליך הריפוי הטבעי של הגוף.

בשלב האקוטי, כלומר השלב הראשוני של המחלה, הטיפול מונע דלקות חוזרות והצטברות נוספת של סידן הגורם להסתיידות, ומסייע בשיכוך כאבים. תחילת טיפול בשלב זה מונעת מהמצב להידרדר לשלב הכרוני, בו המחלה הופכת מסובכת וגורמת לנזקים נוספים.

רצוי לטפל בבעיות כרוניות בטרם הן גורמות לנזקים שניוניים. במצב כרוני ישנה נטייה "לפצות" על הבעיה על ידי שימוש רב באיבר הנגדי, צליעה או שינויים בדפוסי ההליכה והיציבה. במצב זה, נוספים על הבעיה הראשונית סיבוכים הגורמים להידרדרות כללית בבריאות. במקרה של דלקת גידים, הגידים הפגועים ממשיכים לפעול ולהינזק. ללא טיפול הם עלולים להיקרע ולהסב נזק וכאב רב למטופל.

בשלב הכרוני, בו הבעיה נמשכת למעלה מחצי שנה, רבים מהמטופלים כבר ניסו ללא הצלחה טיפולים קונבנציונליים כמו נטילת משככי כאבים, הזרקת סטרואידים לעמוד השדרה, טיפולי פיזיותרפיה ידניים, תרופות אנטי דלקתיות ועוד. הטיפול באמצעים אלו אינו אפקטיבי בשלב הכרוני מפני שטיפולים אלו נועדו להשפיע על התהליך הדלקתי הראשוני בלבד, ולכן במקרים רבים מוצע ניתוח.

אולם, מאחר ומטרת הטיפול בגלי ההלם בשלב הכרוני היא לעורר את הרקמה הפגועה להתחדש ולשקם את עצמה, הטיפול מתרכז בשורש הבעיה ובכך מהווה חלופה לניתוח. כאשר הנזקים השניוניים האופייניים למצב כרוני טופלו, המצב חוזר לשלב האקוטי ולבסוף מגיע להחלמה מלאה.

הטיפול בגלי הלם הינו האלטרנטיבה האחרונה לפני ניתוח פולשני וכואב, המצריך זמן החלמה ושיקום ממושכים, העדר מעבודה ופגיעה באיכות החיים.

הטיפול זוכה להצלחה רבה בטיפול בבעיות בחיבורים בין השרירים והעצם, בעיקרן פתולוגיות של רקמות החיבור בגידים, הרצועות והמפרקים –

בדורבן העקב (95% הצלחה) , כתף קפואה (90%), מרפק טניס (90%), דלקות בגיד אכילס (80%), דלקות במפרק הירך (65%). כמו כן הטיפול נמצא יעיל במקרים של "אצבע הדק", תסמונת התעלה הקרפלית, דלקת בקשת גב הרגל ובעיות נוספות.

הטיפול הינו בטוח, לא פולשני ונמצא יעיל לפתרון בעיות אורתופדיות רבות בכל שלב בהתפתחותן, ולכן מומלץ על ידי בכירי האורתופדים.

 

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך