פטרת הציפורניים בקרב ילדים – דרכי טיפול

אחת מהמחלות הזיהומיות המדבקות שילדיכם חשופים אליהן במהלך היומיום נקראת פטרת הציפורניים. מחלה זיהומית זו בדרך כלל פוקדת שכבות גיל מבוגרת באוכלוסייה אולם לעתים מופיעה אצל ילדים וזאת משום שילדים לא תמיד מבינים או מודעים לחשיבות שבשמירה על היגיינה וניקיון של הציפורניים בכפות הרגליים ובידיים, הדבר בא לידי ביטוי במיוחד בקרב ילדים בגיל הרך. בקרב ילדים אחד מהמקומות בהם עתידה להצטבר כמות מאד גדולה של לכלוך הם ציפורני הרגליים.

כיצד למנוע מחלות זיהומיות בקרב ילדים- שמירה על היגיינה

כידוע ילדים משחקים ומשתובבים ולא אחת הדבר גם כרוך במגע עם לכלוך, וכאשר הציפורניים אינם קצוצות כהלכה הדבר עלול להביא לכדי זיהום. במהלך היומיום, ילדים אשר נמצאים במעונות או בגנים חשופים בצורה כזו או אחרת להידבקות במחלות זיהומיות וביניהן גם פטרת הציפורניים. על מנת להקדים תרופה למכה ולמזער את סיכויי ההידבקות בפטריות זיהומיות, חשוב לשמור על ניקיון הציפורניים של ילדיכם דרך שטיפתם בסבון אנטי בקטריאלי וגזירה של הציפורניים בתדירות גבוהה.

טיפול מיידי עם רגע זיהויה של פטרת הציפורניים

ישנם כמה וכמה תסמינים שיכולים להעיד על שלבי התפתחות ראשונים של מחלת הפטרת. חשוב מאד לשים לב לסימנים אלו ולאחר שזיהתם לפחות אחד מהם יש צורך להתחיל בטיפול מיידי על מנת להגדיל את סיכויי ההחלמה במשך פרק זמן קצר יחסית. חשוב להבין שפטרת בציפורניים איננה עתידה להיעלם תוך מספר ימים או שבועות, מדובר למעשה בתהליכי החלמה ממושכים שיכולים לנוע בין שישה חודשים לבין שנה שלמה.

סממני זיהוי

על מנת להימנע מהליכי החלמה ממושכים יש צורך לגשת לאבחון מוקדם ככל הניתן על מנת לייעד טיפול נכון בהתאם לסוג הפטרייה שהופיעה בציפורן. הסממנים של הפטרת יגיעו בצורה של ציפורניים מתפוררות או שבורות, ציפורניים בעלות צורה מעוותת או שטוחה לחלוטין, כתמים בצבע צהוב ירוק או שחור על העור שמתחת לציפורן הנגועה, כאבים באזור הציפורן ועוד.

על מנת להימנע מפטרת בקרב ילדים חשוב לא רק לשמור על רמת היגיינה גבוהה אלא גם לשמור על תזונה נכונה שיכולה לסייע רבות לתפקוד התקין של המערכת החיסונית מה שבהחלט עשוי למנוע מחלות זיהומיות מהסוג של פטרת הציפורניים.

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך