פילאטיס – פיתרון בריא לחיים

מעוניינים להפוף את החיים שלכם לבריאים יותר? ברור שישנן מספר אפשרויות לצורך הגשמת המשימה. מומחי התזונה והדיאטנים יסבירו על חשיבותה של תזונה נכונה ומאוזנת, בעוד רופאים רבים על ביצוע פעילות גופנית. בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים יכולים להעיד כי הגיעו ליעד זה באמצעות פילאטיס.

על פילאטיס

פילאטיס, ממש על קצה המזלג, היא שיטה לאימון הגוף שהגה, עוד במהלך המאה ה-19, ג'וזף פילאטיס. השיטה מבוססת על תרגילים שונים, עם או בלי מכשירים, שמטרת העל שלהם היא למצוא את האיזון שבין הגוף לבין הנפש, כמו גם את האיזון בין איברי הגוף השונים. באמצעות נשימות נכונות או ביצוע תנועות באופן מסוים, כפי שמתרגלים בשיעורי הפילאטיס, היעד הזה יכול להיות מושג.

אלא שיתרונותיו של הפילאטיס לא מסתכמים בכך. שיטה זו הופכת את שרירי הגוף, הן החיצוניים והן הפנימיים, לחזקים ומאורכים יותר. הדברים אמורים גם לגבי אזורים בגוף שאינם פעילים באופן מסורתי – הפילאטיס עובד על כל חלקי הגוף בצורה שווה. כתוצאה, השיטה גם מגדילה את טווח התנועה של אזורי הגוף. מבחינה אסתטית, הפילאטיס לא יביא לגוף שרירי כפי שיביאו שנים של אימונים בחדר הכושר. גוף חטוב? זה כבר דבר אחר, והפילאטיס מאפשר את הפיכת הגוף לכזה.

יתרונות בריאותיים של הפילאטיס

במשך שנים, פילאטיס היה נחלתם של אלה המעוניינים בשיקום, חלקי או מלא. לכן, לא מפתיע השימוש הרב שנעשה בשיטה בקרב רקדנים או ספורטאים, למשל. אלא שעם הזמן, הפכה השיטה לנפוצה יותר בקרב האוכלוסיה הרחבה, כך שכיום היא מתאימה למעשה לכולם. זאת ועוד, הפופולאריות שלה נובעת גם מהעובדה שהיא מאפשרת להקנות יסודות חשובים מאד לאדם: בין אם יציבה נכונה, בין אם שיפור יכולת הריכוז ובין אם הגברת הקואורדינציה שלו.

אחת הסיבות לכך נוגעת למעלות הבריאותיות של הפילאטיס: בכוחו לחזק את המערכת החיסונית כולה בגוף, וכן לסייע לו להתמודד עם הכאבים הנובעים מבעיות נקודתיות (פריצת דיסק, למשל). פילאטיס, בכך שהוא מביא לחיזוקן של העצמות, מקטין מאד את הסיכויים לאוסטיאופורוזיס, אותה מחלת עצם המופיעה בעיקר בשנות החיים המאוחרות. יתרון חשוב נוסף, הנוגע לנשים, הוא שהפילאטיס מסייע למנוע בעיות שכיחות דוגמת צניחת רחם ובריחת שתן.

ומה עם התחושה?

רבים שמסיימים אימון פילאטיס, מדווחים על שיפור מיידי במצב הרוח שלהם. הסיבה העיקרית לכך היא שהפילאטיס מסייע להעלמת תחושת הנוקשות של הגוף, אשר מלווה, פעמים רבות, גם במתח או עצבנות. פילאטיס מאפשר תחושת ריפיון נעימה, שונה בעשרות מונים מזו המאפיינת עידן עמוס ולחוץ כמו זה הנוכחי.

ואגב, במרוצת השנים נקשרו כתרים רבים סביב יכולתו של הפילאטיס לשפר את חיי המין, בין השאר בכך שהוא מונע אימפוטנציה אצל גברים. אין לטענות אלה ביסוס מדעי, אך ברור שהשליטה האידיאלית על אזור האגן, המושגת דרך אימוני הפילאטיס, יכולה להגשים אפילו גם את המטרה הזו.

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך