קורס מדריכי חדר כושר

בשנים האחרונות תחום הדרכה בחדרי כושר נעשה פופולארי יותר ויותר. אם בעבר, מדריכי חדר כושר היו בדרך כלל ספורטאים או אנשים שעסקו במספר תחומים בספורט ותרמו מדי שבוע מספר שעות לחדר הכושר, כיום יש מכשירים מורכבים ומשוכללים יותר והכרה ברורה כי נדרש ידע מקצועי בכל הקשור אל הדרכת אנשים בחדר הכושר. מאמר זה יעזור לקוראים להבין מהו קורס מדריכי חדר כושר.

חדר כושר וסיכונים

עבודה ללא פיקוח ובצורה שאינה מתאימה טומנת בחובה סיכונים רבים לאותו אדם שהחליט להתאמן בחדר כושר. רוב פציעות הספורט בחדרי כושר נעשים כתוצאה מכך שאנשים אינם נמנעים מעומס יתר. הם כל כך רוצים לזכות באותם שרירים ובאותו חיטוב עד כי הם מעמיסים יותר מדי על הגוף והוא מגיב בהתאם.  סיכון נוסף בחדר כושר הוא לעבוד על מכשיר שאינו מתאים לגופו ולמצבו הבריאותי של אותו מתאמן. אחד מהנושאים החשובים בלימודי קורס מדריכי חדר כושר הוא להתאים תוכנית עבודה לכל אדם בהתאם לנתוניו ולרמת הכושר שלו.

נמנעים מסכנות

מדריך שסיים קורס מדריכי חדר כושר יעזור לכל מתאמן להימנע מהדברים הבאים:

  • ציוד לא מתאים- המאמן יתאים למתאמן את הציוד הנכון לביצוע התרגילים בכל שלב של האימון וזאת על ידי תוכנית מסודרת.
  • יציבה לא נכונה- פעמים רבות אנשים אינם שמים לב כי הגוף שלהם אינו בתנוחה הנכונה או ביציבה הנכונה. מאמן חדר כושר ישים לב לזה ויעזור לכל אחד לעבוד על כל מכשיר בתנוחה הנכונה ביותר.
  • קצב- אימון בחדר כושר הוא דבר נפלא אם יש תוכנית מסודרת. מדריך כושר יכין למתאמן תוכנית ובה הוא יגדיר את סדרת התרגילים בכל מכשיר ואת המנוחה שיש לעשות בין כל סדרת תרגילים.

לסיכום, קורס מדריכי חדר כושר מיועד לכל אדם שמעוניין להדריך מתאמנים לעבוד בצורה נכונה בחדר הכושר ולהכין תוכנית מותאמת אישית לכל אדם שנכנס לראשונה לחדר הכושר. חשוב לדעת כי מדובר על קורס תובעני, בעל נושאי לימוד עיוניים ומעשיים שבסיומו מקבלים תעודת מדריך כושר מוסמך וניתן להשתלב בכל חדר כושר בארץ.

למידע נוסף על מדריכי חדר כושר באתר של קמפוס שיאים.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך