שאיבת שומן או קיצור קיבה ?

בעידן תרבות השפע הנהוגה במדינת ישראל ובעולם כולו, השמנה אינה תופעה אלא מחלה של ממש. החוליים השונים להם גורם השומן וחוסר האסתטיות במראהו של אדם שמן במיוחד הובילו אנשים רבים שלא לעשות דיאטה, אלא לחפש פתרונות כירורגיים על מנת להפטר משומן סורר זה.
שני ניתוחים פלסטיים מובילים הינם ניתוח קיצור קיבה ושאיבת שומן. מדובר בשני הליכים שונים לחלוטין ונשאלת השאלה: באילו מקרים עדיפה שאיבת שומן על פני קיצור קיבה ? והאם קיים משקל מינימאלי לאישור רפואי לביצוע הליך ניתוחי זה?

מהי שאיבת שומן?
שאיבת שומן הינה הליך ניתוחי המבוצע על ידי פלסטיקאי כאשר פשוטו כמשמעו- השומן נשאב מן הגוף באמצעות מכשור מיוחד. בניגוד לניתוח קיצור קיבה, שאיבת שומן אינה מיועדת להרזיה ואינה מהווה תחליף לתזונה נכונה או ביצוע פעילות גופנית. למעשה, מטרתה של שאיבת שומן הינה עיצוב ופיסול הגוף בלבד. קיצור קיבה לעומתו, קשור בהחלט לתהליך תזונה כיוון שהוא מקטין את גודל הקיבה ובכך מאלץ את האגם לאכול פחות.

מהו המשקל המינימאלי לביצוע הליך שאיבת שומן?
שאיבת שומן מוגבלת לשאיבה מקסימאלית של  6 ליטר שומן. על כן, היא מיועדת לאנשים השוקלים כ-70-80 ק"ג. אנשים הסובלים מעודף משקל כבד יותר, מומלץ כי יבצעו תהליך הרזיה מסודר ולכן ניתוח קיצור קיבה יתאים יותר. ובדיוק מסיבה זו, חשוב מאד להקפיד על פגישת ייעוץ מקדימה. חשוב לציין כי במידה ומדובר באישה לאחר היריון יש להמתין כ-8  חודשים לפני קבלת החלטה על ביצוע שאיבת שומן כיוון שהגוף עדיין עובר תהליכים ושינויים בכמות ובאזורים בהם מצטבר שומן.

חשיבות פגישת ייעוץ מקדימה לגבי שאיבת שומן
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל נוטים לחשוב כי ניתוח שאיבת שומן משמעותו קסם. להיות מורדם שמן ולהתעורר רזה. חשוב מאד לבצע תיאום ציפיות ולהסביר לאדם כי השאיבה הינה 6 ליטר מקסימום והיא לא תרזה אותו אלא רק תחטב. הניתוח עולה מעל 10,000 ₪ וחבל יהיה להוציא סכום כסף גבוה ולהתאכזב מן התוצאה.

ולסיום, זכרו כי גם אם בחרתם לבצע שאיבת שומן ועמדתם בקריטריונים, במידה ואתם מעוניינים לשמור על הגוף החטוב, עליכם לבצע פעילות ספורטיבית באופן קבוע ולא לוותר לעצמכם ולחזור למצב הראשוני.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך