שיקום הפה – למה זה חשוב

שיקום הפה אולי נשמע לרובנו כתהליך הכרחי בגיל הזהב, אך ניתן לעשות אותו גם במקרים אחרים מלבד נזקי הטבע. השיניים שלנו הן המראה למצב הבריאותי, שימו לב כי לאדם שמעשן יש שיניים יותר כהות מהרגיל ובמידה והוא מעשן כבד ניתן לראות השחרה מאוד כבדה ובנוסף נסיגת חניכיים.

אנשים ששותים אלכוהול במידה ניכרת עלולים להתמודד עם שיניים רקובות וחולות בעקבות ההתמוססות שנעשתה על ידי האלכוהול. כמו כן, אנשים שנוטלים תרופות, גם הם פוגעים במבנה השן ובחיות שלה. גם אכילה מרובה של סוכרים ואוכל מעובד עלולה לגרום לשיניים רקובות ומראה לא אסתטי בעליל. על כן, שיקום הפה הוא תהליך שיכול לקרות בכל גיל ולא רק בהזדקנות.

מגוון טיפולים

שיקום הפה הוא שם כללי לכל אותם טיפולים שנעשים בכדי להעניק לפה שיקום כולל. השיקום יתחיל מהטיפולים הקטנים ועם הזמן יגיע גם לטיפולים המורכבים יותר. טיפולים משמרים כגון סתימות אמלגם – סתימות כסופות וחזקות איתן משתמשים בשיניים הטוחנות. סתימות קומפוזיט – סתימות לבנות ואסתטיות יותר איתן משתמשים בשיניים הקדמיות.

טיפול שורש בו מוציאים את העצב של השן, מנקים את התעלות וסותמים על ידי מבנה ומכסים בכתר. עקירות רגילות או כירורגיות וכן הלאה. לאחר הטיפולים המשמרים עוברים לטיפולים מורכבים יותר, כגון טיפול בנסיגת חניכיים, השתלת שיניים, הרמת סינוסים, יישור שיניים, השלמת שן ועוד. לסיום בכדי להבליט את שיקום הפה, ניתן לעשות הלבנת שיניים ליופי זוהר כמו בהוליווד.

הקפידו על היגיינה

שיקום הפה עלול להתארך לתקופה מסוימת, מאחר ולעיתים הטיפולים נעשים במרפאות שונות. כל רופא הוא בעל התמחות מסוימת וקשה למצוא רופא אשר מתמחה בכל התחומים ברפואת שיניים. לכן, בכדי להקל על עצמכם בטיפולים ובתהליך כולו, כדאי לבחור במרפאה בה תוכלו לעבור את כל הטיפולים יחד.

חשוב שתרגישו בנוח ולא תאלצו את עצמכם להתמודד עם לחצים חיצוניים, מלבד הטיפולים עצמם. שיקום הפה דורש סובלנות ולא תמיד ניתן לראות תוצאות מיידיות. בזמן התהליך, הקפידו לשמור על היגיינת השיניים, צחצחו בוקר וערב, השתמשו בחוט דנטאלי והימנעו מעישון, אלכוהול או כל חומר לא טבעי שיעשה נזק לתהליך הטיפול.

מחפשים רופא שיניים במרכז? לחצו כאן: רופא שיניים בתל אביב

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך