כושר, בריאות ואושר

העידן המודרני מביא איתו הרבה מאוד מתנות, אך לחלקן יש מחיר גבוה. הטכנולוגיה המדהימה שנמצאת בכל מקום בחיים שלנו מאפשרת לנו להזניק קדימה רעיונות, ליצור דברים מרהיבים, ולקבל מענה לכל צורך, אך במקביל היא חלק מעולם מלא לחצים, תביעות ודרישות.

האיזון הוא מילת המפתח, והיכולת ליהנות מהעולם המודרני הפלאי תוך שמירה על רמות אושר גבוהות היא אומנות שכדאי שתכירו. בבסיס היכולת הזו עומדים הכושר הגופני והכימיה של הגוף שלנו, בעיקר המוח, וזאת על-בסיס מידע מחקרי מודרני ועדכני, אשר גם הוא זמין לנו בזכות אותה טכנולוגיה מדהימה של עידן המידע.

הקשר המדעי בין אימוני כושר ושמחת חיים

ישנן מדינות בהן מדד האושר כבר תפס תאוצה, מדד הבוחן את רמת האושר של אזרחי מדינה מסוימת כתחלופה לתל"ג כאשר ניגשים לבחון את רמת ההצלחה של מדינה זו או אחרת. מעבר למדד הסובייקטיבי, ישנם מדדים אובייקטיבים לחלוטין לאושר, והם נסמכים על קיומם, או חסרונם של חומרים כימיים מסוימים בדם שלנו, חומרים הנוצרים ומופרשים ע"י המוח, ויוצרים את תחושת האושר שלנו.

מחקרים רבים ברחבי העולם מחפשים אחרי סודות האושר האנושי, והמסקנות הן ברורות למדי. הפרשת הורמונים לדוגמת דופאמין וסרוטונין הם תנאי הכרחי ליצירת תחושת אושר, ואף אופוריה, ובלעדיהם אנו פשוטו עגמומיים וחסרי מצב רוח.

ההורמונים הללו הם חלק מסדרת הורמונים הנחקרים במעבדות רבות בעולם, הורמונים האחראים באופן ישיר על האושר שלנו. מחקרים אלו מגלים לנו כי אנשים מאושרים במיוחד הם אנשים אשר המוח שלהם מפריש הורמונים אלו ואחרים בצורה סדירה ובכמות גבוהה בממוצע.

התשובה לשאלת מליון הדולר

היום כבר הוכח שוב ושוב כי לא הכסף הוא שעושה את האדם מאושר, אלא ההורמונים האלו, שהקשר בינם לבין כסף הוא מקרי בהחלט. שאלת מליון הדולר האמיתית אם כך אינה כיצד תוכלו להתעשר, אלא 'כיצד גם אני יכול להיות מאושר?', והיום יש לכך תשובה ברורה ומדעית, אותה תוכלו לבדוק בכל פורום או פורטל פסיכולוגיה מקצועי ברשת האינטרנט.

התשובה הברורה והמדעית היא פעילות גופנית, שכן נבדק והוכח שוב ושוב כי פעילות גופנית מעודדת את יצירת ההורמונים הללו, מה שמוביל אותנו לתחושת אושר בצורה שלא משתמעת לשתי פנים.

ישנם הרבה אימונים ספורטיביים אותם אתם יכולים לבצע בכדי להגיע לרמות האושר הגבוהות ביותר, והן כוללות פעילויות פופולאריות במיוחד, שלא הפכו פופולאריות סתם כך. הג'וגינג, ההליכה והריצה הם דוגמאות נפלאות לכך, ולא לחינם הצועדים בפארקים הם לרוב אנשים חייכנים במיוחד.

היוגה היא עוד דוגמא מוצלחת לפעילות גופנית עם קשר נפשי חזק, פעילות אשר לוקחת אתכם לעולם של שלווה ושקט פנימי, עם גישה לאושר פנימי עמוק. תחושת האושר העמוקה הנלווית לתרגול היוגה היא הסיבה העומדת בבסיס הצלחתה המסחררת של השיטה במערב, ואחת הבחירות החכמות ביותר אם אתם מחפשים את האושר שלכם, מבלי לפרוש מהחיים המודרניים.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך