כיצד לשמור על קרקפת בריאה?

היכרות מעמיקה עם הקרקפת שלנו. הקרקפת, העור המכסה את ראשינו, היא אזור רגיש במיוחד. היות והקרקפת אצל רובנו, מכוסה שיער, לא תמיד נבחין בבעיות בקרקפת. בריאות הקרקפת משליכה על נראות ובריאות השיער. מומלץ לטפל בקרקפת ולשמור עליה מפני נזקים.

  • המעטת זמן החשיפה לשמש. את הקרקפת, בדומה לשאר חלקי גופנו, לא מומלץ לחשוף לשמש לאורך זמן. בייחוד לאנשים קירחים, יש לשים לב למרוח קרם הגנה חזק במיוחד על הקרקפת בזמן חשיפה לשמש, וכמובן, לחבוש כובע. הקרקפת רגישה לנזקי השמש ועשויה להיכוות.
  • הימנעות משימוש במוצרי שיער כימיים. מוצרי שיער המבוססים על הרכבים כימיים כאלה ואחרים, למשל, צבעי השיער אותם ניתן לקנות כמעט בכל סופר כיום, מהווים סכנה אמיתית לקרקפת. מומלץ מאד להשתמש בחומרים אורגניים כשמדובר בתכשירים לשיער, למשל, חברת פיליפ מרטינס מייצרת מגוון רחב של תכשירים אורגניים וטבעיים אשר אינם מזיקים לשיער או לקרקפת.
  • הימנעות מאיסוף חזק מדי של השיער. איסוף חזק מדי של השיער, בייחוד כשמדובר בשיער ארוך, מושך את השערה ומחליש את זקיקה, מה שעשוי לגרום לנשירת שיער. בנוסף לנשירה, המשיכה החזקה מגרה את עור הקרקפת וגורמת לגרד. מומלץ לאסוף את השיער בעדינות ולמשך מספר שעות מועטות ביום.
  • חפיפה נכונה, פעם ביומיים, לכל היותר. חפיפת השיער והקרקפת, גם בתכשירים אורגניים וטבעיים, גורמת להיחלשות זקיק השערה. מומלץ לחפוף לכל היותר, פעם ביומיים בכדי למנוע שומניות יתר של השיער והתייבשות של הקרקפת. בנוסף, כדאי מאד להקפיד על חפיפה נכונה- את המרכך יש לעסות רק בקצוות השיער ולא על הקרקפת, שכן ההרכב השומני אינו מטיב עם עור הקרקפת. בנוסף, חשוב מאד להקפיד לשטוף היטב את השמפו והמרכך מהשיער ומהקרקפת על מנת להימנע מקשקשים.
  • תזונה נכונה והתעמלות לקרקפת בריאה. הקרקפת מגיבה לשינויים הורמונאליים של הגוף ושינויים בתזונה, אשר לעיתים מתבטאים בקרקפת שומנית, קשקשים, יובש בקרקפת ועוד. חשוב מאד להקפיד על תזונה נכונה ומאוזנת, עשירה בויטמינים, אומגה 3 ושומנים טובים מן הצומח והחי, אשר תטיב עם עור הקרקפת והשיער. בנוסף, פעילות גופנית חשובה גם לאיזון ההורמונאלי של הגוף ולכן – מטיבה עם הקרקפת.
  • עיסוי הקרקפת, בכריות האצבעות בידיים או באמצעות מברשת ייעודית. עיסוי הקרקפת מגביר את זרימת הדם לקרקפת ומלבד יצירת תחושת רוגע, זרימת הדם באזור מגבירה את הניקוז הלימפתי וחשובה לשמירה על בריאות הקרקפת. באמצעות האצבעות או מברשת, פעם ביום.

אורח חיים בריא – לקרקפת בריאה ושיער בריא ומלא ברק

בריאות הקרקפת חשובה לנו כפי שחשוב לנו לשמור על בריאות כלל חלקי גופנו, ואף יותר שכן בריאות הקרקפת תבוא לידי ביטוי גם בבריאות ונראות שיערנו. הקפדה על קרקפת בריאה תביא לשיער בריא ויפה.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך