מה יש בתוך תחליף החלב לתינוקות שלכם?

תחליף חלב לתינוקות מוגדר כאוכל לתינוקות המהווה תחליף להנקה ומותאם לצרכי התזונה של תינוק יונק לפי כל הצרכים הבסיסיים להם הוא זקוק. באופן בסיסי תחליף זה בנוי על מיצוי יבש של חלב פרה אשר אליו מוספים ווטימינים שונים ומינרלים דוגמת ברזל כפי שממליצה הקהילה הרפואית לתינוקות יונקים בגילאים שונים. בנוסף למרכיבים בסיסיים אלו, לרוב דואגים כי גם יהיה בתחליף החלב אחוז גבוה של חומצות שומן ספציפיות להן התינוק זקוק לשם התפתחות האיברים, הגדילה והצמיחה שלו.

החידושים בעולם האוכל לתינוקות

אך אם בעבר אבקות אוכל לתינוקות הסתכמו באבקות חלב הפרה, הרי שכיום התחום התפתח מאוד וקיימים מוצרים שונים המותאמים לצרכים השונים של תינוקות. כך למשל מצוי תחליף חלב על בסיס סויה, למי שתינוקה סובל מאלרגיה מובחנת רפואית לחלבון פרה או שתינוקה סובל מאי סבילות לגלקטוז, אבקות אחרות שניתנות לתינוקות שנולדו פגים או בתת משקל, אבקות ללא לקטוז לתינוקות בעלי רגישות ללקטוז, ואפילו אבקות מיוחדות שמיועדות לתינוקות הסובלים באופן קשה מתופעות של גזים כתוצאה מאכילת האבקות.

שמן דקל, תוספים פרוביוטיים ועוד שלל מרכיבים שמעלים סימני שאלה

בשנה האחרונה, צפה לתודעה בזכות מסע פרסום אגרסיבי של אחת מחברות התמ"ל, נושא שמן הדקל בתוך אבקות לתינוקות. הטענה הייתה כאמור ששמן הדקל, הוא שומן שאינו בריא ובטח לגוף תינוק שמערכת העיכול שלו עוד לא מפותחת דיה וזה עלול לגרום בשעתו להחרפת הגזים וסבל התינוק מתופעת הקוליק. גם החיידקים הפרוביוטיים שהחלו מוספים לאבקות הללו, העלו סימני שאלה בקרב הורים באשר לבטיחות והבריאות הגלומה במזון זה.

ובכן, מחקרים הוכיחו כי שמן הדקל, כאשר הוא מטופל כימית ועמדת השומן הדומיננטית בשרשרת השומן שלו היא בטא, הוא שומן מומלץ מאוד ואף חשוב להתפתחות התינוק וכן הוא אינו מפריע כלל לספיגה ועיכול. וכעקרון, כל שומן טבעי המוסף למזון לתינוקות ומגיע בתצורה כמה שיותר קרובה לזו המופיעה בחלב האם הטבעי, אמורה להשפיע על העיכול לטובה ולא לגרום לגזים וכאבים.

ומה לגבי חיידקים פרו ביוטיים הנוספים למזון זה?

חשיפה מוגבלת לחיידקים, ובייחוד חיידקים ידידותיים למערכת העיכול, מסייעת להתפתחות המערכת החיסונית של התינוק וכן לעיכול טוב יותר של האוכל.

טבעי זה הכי!

ומעל הכל חשוב לדעת, כי מבחינה רפואית המזון המומלץ ביותר לתינוקות רכים שזה עתה נולדו הוא חלב אם. חלב אם הוא המזון הבריא ביותר והטבעי ביותר לתינוק, אין לתת אבקות חלב לפי בחירה עצמית אלא רק בייעוץ של רופא המציע להוסיף תזונה זו לתינוק במקרה הצורך.

 

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך