פילאטיס מיטות ובריאות – כל היתרונות והחסרונות של האימון!

תחום הכושר הגופני כולל בתוכו שורה ארוכה של מגמות וטרנדים. וכך אחת למספר שנים אנחנו שומעים על אימון אשר הופך למבוקש במיוחד בארץ ובעולם, לרוב כזה אשר מביא לכך שמיטב סלבריטאי העולם מאמצים אותו. בשנים האחרונות, אין צל של ספק שפילאטיס מיטות עונה על ההגדרה הזו בדיוק. הנה כל מה שחשוב לדעת על האימון, כולל התייחסות ליתרונות ולחסרונות המרכזיים שלו.

קווי היסוד של פילאטיס המיטות

את העקרונות המרכזיים של פילאטיס מיטות ניסח ג'וזף פילאטיס, ממציא השיטה. הבסיס כאן הוא שמיטה ייעודית לפילאטיס, וזו יכולה להיות מיטת רפורמר (Reformer) או מיטת קאדילק (Cadillac), כוללות את כל הדרוש להפיכת האימון לאפקטיבי באמת: קפיצים, ידיות תומכות, ברים מייצבים וכיוצא בזה. בדרך זו, ניתן לבצע את האימונים במצב שכיבה נוח, מה שמנטרל את ההשפעה של כוח הכבידה ומאפשר למתאמן לשלוט טוב יותר על הגוף שלו, כמו גם לבצע את התנועות השונות ברמת הדיוק הגבוהה ביותר שניתן להעלות על הדעת.

כל היתרונות של פילאטיס מיטות

מעלה חשובה של פילאטיס המיטות נוגעת לרמת היעילות הגבוהה שלו, פועל יוצא של הכלים הנכנסים כאן לתוך המשוואה. ההתנגדות של הקפיצים, מעבר להגדלת טווח התנועה, מביאה ליצירת התנגדות ועומסים ראויים לשרירי הגוף, עובדה שממקסמת את יעילות האימון בעשרות מונים. מנגד, העובדה שהעומס על השרירים אינו ישיר כאן מביאה לכך שלא מופעל לחץ "מיותר" על מפרקי הגוף, לחץ שפוגע בתוצאות האימון, מקשה על ביצועו ואף כולל בתוכו סיכונים גופניים אלה או אחרים.

לאורך זמן, אימוני הפילאטיס מהסוג הזה מביאים לכך ששרירי הגוף מתארכים והופכים לחזקים יותר, לכך שגוף האדם הופך לחטוב (מבלי שהשרירים מתנפחים בצורה מוגזמת) וכן שהאדם המתאמן משפר שלל היבטים בתנועתיות שלו. מעבר לכך, פילאטיס מיטות מאפשר למתאמנים שליטה מלאה על כל היבטי התהליך, לרבות העומס שנכנס לתמונה בכל תרגיל, ומכאן שניתן לבנות תכנית אימונים ולהתאים את התרגילים לצרכים וליכולות של אותו מתאמן. אם לוקחים דוגמא נפוצה, אפשר להבחין בכך שפילאטיס מיטות מתאים כמו כפפה ליד לאנשים אשר חוו פציעות ספורט ומעוניינים בפעילות גופנית שתאפשר להם להתאושש ולחזור למיטבם.

הבעיה העיקרית: מחיר הציוד

בעיני רבים, החיסרון המרכזי של פילאטיס המיטות הוא שהציוד בו נעשה שימוש, בייחוד אם רוכשים אותו לבית הלכה למעשה, הוא הכול חוץ מזול. לכן, רבים בוחרים שלא להשקיע את הכספים בכך. אבל, וזה אבל גדול מאד, אין הדבר אומר כי לא ניתן להתנסות כלל בפילאטיס מיטות: כיום, ניתן למצוא חוגים ייעודיים בחדרי הכושר השונים, בעוד אחרים כוללים את הציוד המאפשר את האימון. למשל, בחלק מהמכונים הנבחרים של רשת הולמס פלייס ניתן למצוא את כל הדרוש לביצוע הפילאטיס וכן לקבל הדרכה וליווי מצוות המדריכים של חדרי הכושר.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך