רוצה להיות בריא כמו סוס? תתחיל מלקרוא את המאמר הזה

לא לחינם נהוג לברך אנשים יקרים בברכה "תהיה בריא!". הבריאות היא חשובה לכל אחד, בכל גיל והיא מהווה תנאי חשוב ביצירת חיים מלאי סיפוק ואושר. חשוב להבין שכל מי שרוצה לחיות חיים ארוכים ומהנים, צריך למצוא דרך לשלב בין התנהגות נכונה ולא פחות חשוב – גם מהנה!

דווקא לאור ההתפתחות של מערכת הבריאות המודרנית ולאור הפיתוח המואץ של תרופות חדשות, מכל סוג ומין, חשוב לדעת שרפואה איננה תחליף לניהול אורח חיים נכון. מי שרוצה להיות בריא כמו סוס, לבקר פחות אצל הרופא ולהזדקק פחות לתרופות – מומלץ לו לקרוא את העובדות הבאות.

תקדיש זמן לעצמך

כאשר שואלים אנשים שחיים בעידן המודרני מה חסר להם בחיים, רבים מהם עונים במהירות – כסף, כמובן. אבל, כאשר מתעקשים לקבל תשובה מעמיקה יותר, מסתבר שיש דבר נוסף שחסר לפעמים אפילו יותר – זמן.

על רקע המחסור בזמן פנוי, קיימת נטייה לוותר על פעילויות חשובות, שעושות לאנשים טוב על הלב. מסתבר שדווקא קיום פעילויות מהנות ופשוטות כגון יציאה לטיולים, בילוי זמן איכות עם הילדים, האזנה למוזיקה, מדיטציה, קריאת ספר טוב או צפייה בהצגה טובה ובילוי קבוע עם חברים – כל אלה הם פעילויות חשובות שתורמות באופן ממשי גם לשיפור הבריאות ולחיזוק המערכת החיסונית.

יש לציין שלא מדובר על פעילות שנעשית בתדירות מועטה, של פעם בשנה. בילוי עם חברים באופן קבוע, יצירת זמן איכות עם בן הזוג או עם הילדים, שקיעה בספר טוב וכיוצא באלה, כאשר הם נעשים בקביעות, תורמים לאושר ומשפרים את העמידות הגופנית מפני מחלות.

שומרים על הכושר

במסגרת שיפור הבריאות באמצעות הקדשת זמן איכות עצמית, למגוון סוגיה, חשוב מאוד להקדיש זמן גם לקיום פעילות גופנית איכותית, בריאה ומהנה. הביטוי הנפוץ באינטרנט מועדון כושר תל אביב מגלה שפע של דרכים אלגנטיות, מהנות ובריאות לשמור על הגזרה, על הבריאות ועל שביעות רצון כללית גבוהה יותר.

ראוי לציין שלא מדובר רק על פעילות לגברים, חובבי הרמת משקולות ופעילויות שכרוכות בחיזוק השרירים ללא ערך מוסף. בין האפשרויות השונות ניתן למצוא גם:

  • אימונים מעורבים של כוח וגמישות, פעילות אירובית ואנאירובית.
  • פעילות לחיזוק היציבה, באמצעות מיקוד בשרירים המייצבים, שרירי הבטן, הגב, הישבן. פעילות כזאת שומר על בריאות השלד ומונעת כאבי גב וכמובן גם משפרת את המצב במקרה שקיימים כאבים שכאלה.
  • פעילויות שכוללות תנועה ומוזיקה, שנעשות בקבוצה תומכת ומעצימות את החוויה וההנאה. זומבה היא דוגמא לפעילות כזאת, אך יש גם פעילויות אחרות, כגון ספינינג ואחרות, שהן גם מהנות ובריאות לגוף ולנשמה.

תזונה בריאה וטעימה

רבים סבורים, בטעות, שתזונה בריאה צריכה להיות גם לא טעימה ולא יצירתית. למעשה, תזונה בריאה, שהיא מרכיב חיוני לחיים בריאים, יכולה להיות גם מהנה וגם טעימה.

ניתן בהחלט לבשל בריא, לאכול טעים, לשמור עם הגזרה ולשמור על הבריאות וכל זאת – בלי לאבד את הטעם ובלי להתפשר. כל זאת באמצעות:

  • ספרי מתכונים ייעודיים.
  • טיפים באינטרנט.
  • רשתות מזון מתמחות.

מסעדות טבעיות מודרניות.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך