רפואה הוליסטית

אם יש פריצת דרך משמעותית בתחום הרפואה, אין ספק שהיא שייכת לרפואה ההוליסטית, שבמשך השנים טפסה מעלה, והפכה מתחום שהיה בעבר כרוך בהרמת גבה בקרב רופאים קונבנציונליים, לתחום מכובד, מבוקש, ועם התעניינות שרק הולכת וגוברת בו, עם גידול במספר המטופלים הבוחרים בכיוון זה, ועם הצלחות מוכחות. מדוע אם כן קופות החולים לא מכניסות טיפולים אלו לסל הבריאות?

נפש בריאה בגוף בריא
הכותרת שלמעלה, לפי עקרונות רפואה הוליסטית אינה קלישאה אלא דרך חיים. רפואה הוליסטית דוגלת בחיבור מלא בין השניים, ושיטות הטיפול ההוליסטי ברובו, נשען על אמונה זו.

רפואה הוליסטית היא שם אחד, המאגד יחדיו שיטות טיפול רבות ביניהן:

•    רפואה סינית, בתוכה נמצא טיפולים כמו דיקור, טווינה, שיאצו ועוד.
•    הומאופתיה, רפואה הנשענת על מתן תרופות העשויות מצמחי מרפא.
•    נטורופתיה, שהינה שיטת ריפוי טבעית ורב תחומית, ואשר מחזקת את המנגנון הפנימי בגוף.
•    עיסוי הוליסטי, המשלב שיטות עיסוי שונות, גם רפואי.
•    ארומתרפיה, שהינו טיפול באמצעות הפעלת חוש הריח.
•    רפלקסולוגיה, שהינה תורת כף הרגל, ועוסקת בלחיצות ועיסוי כף הרגל בנקודות שונת, המשיכות על איברים שונים בגוף ועוד.

ניתן לקבל טיפולים בחלק מהתחומים בקופות החולים, בתשלום, ותחת ההגדרה של רפואה משלימה. מאחר ובסיסה של רפואה הוליסטית הוא בתהליכים מתמשכים, עשוי להפוך הטיפול ליקר מאד.

רוצים טיפול!
אם אתם מאמינים בשיטות רפואה הוליסטית, ומעוניינים לעבור טיפול באחת משיטות אלו, מבלי שהטיפול יהיה כרוך בעלות כספית גבוהה, הדרך המומלצת לעשות כך היא באמצעות רכישת פוליסת ביטוח בריאות פרטי, המכסה גם טיפולים במסגרת רפואה הוליסטית.

המשמעות היא, כי ניתן לקבל סדרת טיפולים שלמה, מבלי שהדבר יעלה הון תועפות, וליהנות ממיטב המרפאות המציעות טיפולים הנשענים על רפואה הוליסטית, ומציאת החיבור המלא בין הגוף לנפש, ועד לחיזוק המערכת הגופנית כולה.

ביטוחים רפואיים פרטיים, אשר מזמן הבינו את חשיבות ומעורבות רפואה הוליסטית בחייו של האזרח הישראלי, הכניסו סעיף זה למסגרת הסעיפים בפוליסה הפרטית, ובאופן שלא יהיה צורך להיות תלויים בחסדי קופות החולים, מה גם שהדבר כרוך בעלויות גבוהות.

חזרה לטבע
בעולם כולו ישנה מגמה של חיבור רב יותר אל הטבע, לטבעי, לרוח ולנפש. באופן טבעי ביותר, התקרבות זו מביאה גם לחיפוש אחרי אמצעי טיפול שאינם קונבנציונליים. הרפואה ההוליסטית, שבארצות מסוימות בעולם, תמיד היתה בעלת חשיבות מרובה, תופסת היום את מקומה המכובד, על אף הציניות שעדיין קיימת לגביה מחלק מהרופאים הקונבנציונליים, המעדיפים להגדיר אותה כרפואה סיעודית, תומכת או משלימה, אך לבטח לא כזו שמבריאה. יחד עם זאת, גם המדע לא יכול להתווכח עם תוצאות מוכחות, ובמקרים רבים, טיפול הוליסטי לא רק משקם, אלא גם מבריא.

את כל זאת לקחו לתשומת ליבם חברות ביטוח בריאות פרטי, ונתנו לרפואה ההוליסטית מקום של כבוד בפוליסות שלהן.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך