נוזל לסיגריה אלקטרונית- בעד ונגד

בשנים האחרונות רבים החליטו לעבור לעשן סיגריה אלקטרונית וזאת משום היתרונות הרבים שלה. מאמר זה יגולל בפניכם את היתרונות של עישון סיגריה זו וכל שיש לדעת על בחירת נוזל לסיגריה אלקטרונית וסוגי נוזל למילוי לסיגריה אלקטרונית.

 

מהי סיגריה אלקטרונית?

כאן מדובר על אביזר אלקטרוני שמראהו דומה לסיגריה המוכרת. אביזר זה עשוי מחומר פלסטיק והוא מספק מנות של נוזל לסיגריה אלקטרונית או מנות קצובות של ניקוטין (בישראל דבר זה בניגוד לחוק) וזאת באמצעות שאיפה. רוב החומר של הסיגריה מצוי בפילטר שפופרת שלו. העשן שלו הוא אדים, הוא אינו מזהם את הסביבה וניתן לעשן אותו בכל מקום. חשוב לציין כי יש גם נוזל למילוי סיגריה אלקטרונית בטעם של טבק מסוגים שונים, אך בישראל מדובר בפילטר שפופרת של טעם בלבד ללא חומר הניקוטין.

 

מדוע לעבור לסיגריה אלקטרונית?

ניתן לומר כי נכון לשנת 2013 המודעות גבוהה מאוד באשר לסיכונים של עישון סיגריות ורבים מעוניינים לוותר על הרגל זה. הבעיה היא שאצל רבים מדובר על הרגל של שנים שממנו קשה להיגמל וכך הם עוסקים בניסיונות שונים של גמילה וחזרה לסיגריה. הסיגריה האלקטרונית משלבת פתרון פסיכולוגי ואוראלי אשר מקל על תהליך הגמילה. בנוסף, הוא מאגד את היתרונות הבאים:

 • נראות- מבחינת נראות הוא דומה לסיגריה רגילה. דבר זה מקל על אותו אדם אשר החליט לעבור מסיגריה רגילה אל סיגריה אלקטרונית.
 • עשן- אם סיגריה רגילה מוציאה עשן בעל ריח רע אשר מזהם את האוויר וגורם לאנשים אחרים להפוך למעשנים פאסיביים, הרי שסיגריה אלקטרונית מוציא אדם אשר אינם גורמים נזק. הריח של אדים אלו תלוי בבחירת סוג נוזל לסיגריה אלקטרונית ופעמים רבות מדובר על ריח לימון, תותים וריחות אטרקטיביים אחרים.
 • ניקוטין- חשוב לציין כי ישנם חומרי נוזל למילוי לסיגריה אלקטרונית אשר מכילים בסיס של ניקוטין, אך בארץ אין הרשאה למכור אותם. על כן, ניתן להשיג נוזל למילוי סיגריה אלקטרונית בריחות שונים המבוססים על תמיסות סינטטיות וטבעיות, אך המעשן מוותר על עישון חומרים המסכנים את בריאותו.

 

חשוב לבדוק לפני קנייה

טרם קונים נוזל למילוי סיגריה אלקטרונית חשוב לוודא כי קונים אותו ממשווק מורשה של יצרניות חומרי המילוי לסיגריות אלו. דבר זה יבטיח לכם כי חומר המילוי לא יסכן את בריאותכם. אם בכל זאת החלטתם לקנות אצל משווק אותו אינכם מכירים חשוב מאוד לוודא כי התמיסה אותה אתם קונים אינה מכילה ניקוטין וכי היא מכילה אך ורק חומרים טבעיים.

2 תגובות עבור “נוזל לסיגריה אלקטרונית- בעד ונגד”

 • שי says:

  מספר הערות,
  1. לא ברור לי איך הכתבה פורסמה בשנת 2011 אבל מדברת על שנת 2013.
  2. סיגריות אלקטרוניות לא דומות לסיגריות רגילות. יש רק סוג מצומצם של סיגריות אלקטרוניות שדומה להן במראה ובדרך כלל הוא לא מהווה תחליף טוב לסיגריות הטבק ואנשים חוזרים לעשן.
  3. סיגריה אלקטרונית לא חפה מנזקים, נכון להיום אין נתונים לטווח הארוך. אבל יודעים להעריך את רמת הסיכון בהשוואה לכמות החומרים המזיקים בעשן טבק. וזה יוצא 95% פחות סיכון מסיגריות.(הערכה בלבד).

  • שי says:

   4. האיסור שיווק ומכירה בישראל נפסל בבג"ץ ונכון להיום אין על הנוזלים בעיה חוקתית.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך