דברים שצריך לדעת על לימודי רפואה בהונגריה

לימודי רפואה בהונגריה מתאימים לכל מי שמעוניין ללמוד את אחד המקצועות המבוקשים בעולם, בסטנדרטים אירופאים גבוהים. במהלך הלימודים ייהנה הסטודנט מתוכנית לימודים עשירה, שיפור השפה האנגלית, מגורים במדינה מתפתחת ותואר מוכר מטעם האיחוד האירופאי. רופאים שלא מצליחים להתקבל ללימודי הרפואה במוסדות האקדמיים הישראלים, מנסים את מזלם במוסדות הלימוד ההונגריים,שם תנאי הקבלה אפשריים יותר. גם רמת הלימודים נחשבת לטובה ביותר באירופה, מה שהופך את לימודי הרפואה בהונגריה ליעד מרכזי עבור סטודנטים מכל רחבי העולם.

מוסדות הלימוד ותנאי הקבלה

בהונגריה יש 4 אוניברסיטאות בהם ניתן להתמחות במקצוע הרפואה:

  • אוניברסיטת דברצן ללימוד רפואה כללי במסלול שש שנתי
  • אוניברסיטת סמלווייס בבודפשט עם מסלול רפואה שש שנתי ומסלולים נוספים כמו מסלול רפואת שיניים ולימודי רוקחות
  • אוניברסיטת סיגד עם לימודי רפואה כלליים, רפואת שיניים ולימודי רוקחות
  • אוניברסיטת פ'ץ, אחד ממוסדות ההשכלה הגדולים בעיר, שבדומה לאוניברסיטאות האחרות מציע לסטודנטים מגוון מסלולי לימוד.

במסגרת תנאי הקבלה הכלליים ללימודי הרפואה בחו"ל תדרשו להציג תעודת בגרות מלאה, וכן לעבור בהצלחה מבחנים בכתב ובעל פה. מבחני הכניסה ללימודי הרפואה יבחנו את השליטה שלכם במקצועות הריאליים- פיזיקה, כימיה וביולוגיה וכן בשפה האנגלית. המעוניינים ללמוד באוניברסיטת דברצן יצטרכו לעבור בנוסף לנ"ל גם ראיון אישי.

כמה זה עולה?

אם אתם שוקלים ברצינות להתמחות בלימודי הרפואה בהונגריה, כדאי שתדעו שהעלות היא גבוהה יחסית למדינות אחרות במזרח אירופה. שכר הלימוד הממוצע ברוב מוסדות הלימוד ההונגריים עומד על כ- 12,000 $ לשנה. כדי להיבחן במבחני הקבלה תצטרכו לשלם כ- 700$ שלא יוחזרו אם לא תתקבלו בסופו של דבר או תחליטו לוותר על הלימודים. בנוסף, חשבו גם על דמי ההרשמה לאוניברסיטה, וויזת הלימודים ומכינה ללימודי הרפואה ותסיקו שמדובר בסכום כלל לא מבוטל. כל זה יהיה צעד נבון אם אתם רציניים ומעוניינים להמשיך ולעבוד כרופאים בהונגריה או בארץ. כמו כן, כדאי שתדעו שלימודי רפואה בחו"ל ובהונגריה בפרט עשוי להוות קרש קפיצה רציני עבורכם לקבלת עבודה בכל רחבי העולם.

ומה עם לימודי רפואה בארץ?

למוסדות לימודי הרפואה בארץ מתקבלים כל שנה מאות מועמדים לאחר סינון ומבחני קבלה מקיפים. ללימודי הרפואה בארץ יוכלו להתקבל בעלי תעודת הבגרות המלאה עם ממוצע ציונים של מעל 110,תנאי קבלה נוסף הוא ציון פסיכומטרי מעל 740 וכן בעלי ידע קודם במקצועות הריאליים: פיזיקה, מתמטיקה וכימיה. מועמדים שעברו את דרישות הסף לקבלה ואת מבחני המיון יכולים ללמוד באוניברסיטה העברית בי-ם, אוניברסיטת בם גוריון בנגב, אוניברסיטת תל אביב או הטכניון בחיפה. כדאי לדעת ששכר הלימוד בארץ הוא זול בהרבה לעומת שכר הלימוד בחו"ל וכן משך הלימודים קצר יותר.

מתעניינים בלימודי רפואה? מעוניינים בייעוץ והכוונה נוספת? אתר האינטרנט שלנו לשירותכם!

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך