הכל על לימודי סיעוד

אחד המקצועות שמבטיחים קריירה עם שליחות וסיפוק אדיר מהעבודה, הוא כמובן סיעוד. אנשים רבים בכל הגילאים בוחרים בסיעוד כמקצוע הנלמד ומשתלבים במסלול מיוחד מאוד. אם אתם מרגישים שמדובר בתחום המדבר אל לבכם ומתלבטים לגבי אפשרויות של לימודים, במאמר זה תוכלו לקבל מידע שימושי אודות אנשים המתאימים ללימודי הסיעוד, מקומות בהם לומדים בארץ סיעוד, דרכים להתקבל ללימודים ואפשרויות התעסוקה שעומדות בפני בוגרי מקצועות הסיעוד.

למי מתאים ללמוד לימודי סיעוד?

לימודי סיעוד מתאימים לאנשים עם לב רחב וידי זהב. אנשים שמרגישים תחושת שליחות וייעוד לעבוד עם בני אדם, לסייע לאנשים במצוקה, לטפל באנשים חולים ולדאוג לרווחתם. אם הייתם חובשים בצבא, התנדבתם במד"א, דאגתם לזולת מאז שאתם זוכרים את עצמכם, סיעוד הוא ללא כל ספק מסלול שיכול להתאים לכם מאוד.

מסלולים אפשריים ללימודי סיעוד בארץ

  • תואר ראשון בסיעוד – ניתן ללמוד תואר ראשון בסיעוד באחת מהאוניברסיטאות הגדולות בארץ. לימודי סיעוד פתוחים לנרשמים באוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית, אוניברסיטת בן גוריון שבנגב וכמובן האוניברסיטה העברית בירושלים. משך הלימודים הוא בין שלוש לארבע שנים ובסיום הלימודים הבוגרים יכולים להשתלב באחד ממקצועות הבריאות.
  • לימודי תעודה בסיעוד – ישנם גופים שמכשירים עובדי סיעוד ומאפשרים לימודי תעודה בסיעוד. תוכלו ללמוד סיעוד בבית ספר אקדמי לסיעוד אסף הרופא, בית הספר לסיעוד דינה ועוד גופים אחרים הפותחים קורסים לסיעוד ללימודי תעודה בתחום. משך הלימודים הוא כשנתיים-שלוש ובסיום הלימודים, הבוגרים מקבלים תעודת גמר ומוסמכים לעבוד כאחים ואחיות בבתי החולים השונים בארץ.

איך להתקבל ללימודי סיעוד?

על מנת להתקבל לתואר בסיעוד באחת מהאוניברסיטאות בארץ, נדרשת תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי. השכלול של שני הציונים יחדיו צריך לעבור את הסף קבלה אשר נקבע על ידי כל מוסד אקדמי. ישנן מכללות שדורשות רק ציון של הבחינה הפסיכומטרית ואינן דורשות תעודת בגרות. כל מועמד ללימודי סיעוד יצטרך לעבור בהצלחה ראיון אישי, לקבל חיסונים נדרשים לעבודה עם אנשים חולים ולספק הוכחה לכך שאין לו כל רישום פלילי. לכל מוסד אקדמי תנאי קבלה שונים במקצת, אך בגדול מדובר בתנאי קבלה דומים לתנאים שהוזכרו לעיל.

מי מוסמך להיות עובד סיעוד?

מי שרוצה לעסוק בסיעוד צריך בראש ובראשונה לסיים בהצלחה את אחד המסלולים המכשירים לסיעוד בארץ, תואר ראשון או לימודי תעודה. לאחר הצלחה בכל הקורסים ובכל הבחינות על המועמד לעבור בין היתר גם מבחן רישוי ממשלתי מטעם משרד הבריאות. רק לאחר מכן ניתן לקבל תעודת הסמכה לעיסוק בסיעוד.

אפשרויות תעסוקה לעובדי סיעוד

בוגרי המסלול ללימודי סיעוד יוכלו להשתלב במגוון של עבודות בשוק העבודה כגון: אחים ואחריות בבתי חולים, מרפאות פרטיות, קליניקות, חדרי לידה, בתי אבות ועוד הרבה אפשרויות מעניינות ומאתגרות. כמו כן, הם יוכלו להיות מטפלים באוכלוסיות שונות עם בעיות רפואיות שונות, לעבוד בחברות סיעוד או אפילו בצורה עצמאית. ישנה אפשרות להתקדם בתחום הסיעוד ואפילו לעשות תואר שני בתחום מקצועות הבריאות.

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך