לימודי רפלקסולוגיה

רבים שומעים על נפלאות הרפלקסולוגיה, חלק מספרים כי מדובר על מיקרו עולם הבא לידי ביטוי בכף הרגל של כל אחד ואחת מאיתנו, כי מדובר על טכניקה סינית עתיקה לריפוי, כי רפלקסולוגיה משחררת את תעלות האנרגיה החסומות בגוף ועוד. כל אלו נכונים וכל אלו מובילים רבים להתעניין בתחום לימודי רפלקסולוגיה מדי שנה.

רפלקסולוגיה- בשורה התחתונה

רפלקסולוגיה היא אחת משיטות האבחון והטיפול האלטרנטיביות הוליסטיות. כאן, השחקניות הראשיות הן כפות הרגליים/ידיים של כל אחד ואחת מאיתנו. באמצעות לחיצות ועיסויים, ניתן להבין מה הבעיות מהן המטופל סובל ולהחליט כיצד לטפל בהן. ברפלקסולוגיה רואים בכף הרגל והיד כאלו המשקפים את כל גופו של האדם. המטרה היא להוביל על ידי לחיצות, עיסויים ועוד את הגוף חזרה לאיזון הטבעי שלו ועל ידי כך לעזור במחלה קיימת ולמנוע מצבים של התפתחות בעיות בריאותיות שונות. ברפלקסולוגיה, כמו רוב השיטות ההוליסטיות מאמינים כי הגוף הוא מכלול ותמיד יש להתייחס במידה שווה לנפש ולגוף.

לימודי רפלקסולוגיה

  • בית ספר- חשוב לוודא כי בית הספר או המכללה בה בוחרים היא מכללה ידועה ובעלת מוניטין בתחום לימודי רפלקסולוגיה. כחלק מהבדיקה יש לבדוק מיהו צוות המורים ומה היחס של קופות החולים אל בוגרי המכללה.
  • שיתופי פעולה- בדיקת שיתופי פעולה תמיד תמחיש האם מדובר על מקום רציני. אם למשל, מסלול לימודי רפלקסולוגיה הוא בשיתוף פעולה עם אחת מקופות החולים, קרוב לוודאי שמדובר על מקום רציני מאוד  שמאפשר לסטודנטים להתנסות גם במסגרות הטיפוליות הקיימות באותה קופת חולים.
  • תוכנית לימודים- תמיד יש לוודא כי התוכנית עומדת בקריטריונים שונים שהוצבו על ידי איגוד הרפלקסולוגים בארץ וכי היא דומה ושווה בידע הלימודי שלה לתוכניות המונהגות במכללות במדינות אחרות בעולם.
  • התמחות- חובה לברר שמסגרת הלימודים כוללת תקופת התמחות, מתי והיכן.
  • תעודות- יש דרגות שונות לכל רפלקסולוג וחשוב לוודא כי כל שנת לימודי רפלקסולוגיה מזכה בתעודה של רפלקסולוג מוסמך, בכיר ומתקדם.

לימודי רפלקסולוגיה במכללת רידמן – למידע נוסף.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך