מומחה כלי דם

שליש מאוכלוסיית העולם סובלת ממחלות כלי דם ברגליים. זה נתון כמעט זהה אצל גברים ונשים. חלקן מייצרות בעיה רפואית וחלקן רק מפריעות מבחינה אסתטית. אם אתה סובל מדליות ברגליים ומכאבים בחלקים שונים לאורך הרגליים, יתכן שתרצה להתייעץ עם מומחה כלי דם.
למומחי כלי דם יש מגוון גדול של טכנולוגיות מתקדמות בתחום הרפואה הוסקולארית. למרבה הצער, רבים מחברי סגל הרופאים בישראל עוד לא למד כיצד להשתמש בטכנולוגיות אלו בצורה הנכונה. כאשר בוחרים מומחה בכלי דם חשוב מאד לוודא שהוא אכן מחזיק בתואר כמומחה בכלי דם. בנוסף לכך, חשוב לברר האם מומחה כלי הדם עבר סדרת קורסים בחו"ל כדי להתנסות בטכנולוגיות העדכניות ביותר בתחום. מומחה כלי דם מקצועי יהיה מסוגל לטפל בבעיה שלך בעזרת טכנולוגיות שונות – מהפשוטות ביותר כמו למשל גרב אלסטית, הוצאת ורידים דרך חור מאד קטן ועד לטיפולים עם אולטרסאונד ולייזר.

מתי עלי לראות מומחה כלי דם
הבעיות המתונות ביותר בתחום כלי הדם הן אלו שאינן בעיות רפואיות כי אם רק מצבים שאינם נראים טוב על הגוף. לדוגמא, בעיה טיפוסית שמניעה אנשים להתייעץ עם מומחה כלי דם היא נימים ורשתות ורידים שנעשות בולטות וניתנות למראה על הרגליים. ורידים אלה מאד רדודים וממוקמים עמוק מתחת לעור ומופיעים בצבעים אדום או כחול.

אנשים רבים שעוברים שינויים הורמונאליים בחייהם, חווים את הבעיה הזו שלמרבה השמחה ניתן לטפל בה בקלות. בעיה רצינית יותר הינה פקקת בורידים אשר מתרחשת כאשר קרישי דם חוסמים את הורידים. מחסום זה הינו מסוכן מכיוון שקרישי הדם מועברים מהורידים אל תוך הריאות דרך הלב הימני. אם אתה מועמד למחלת הפקקת, חשוב לפגוש מומחה כלי דם שיעזור לך לטפל בה. הטיפול עבור מחלת הפקקת כולל לרוב, תרופות לדילול הדם.

אף על פי כן, הטיפול המדויק יינתן על ידי מומחה כלי הדם שאיתו תתייעץ. מחלת כלי דם פחות מאיימת אך לא נעימה במיוחד היא ורידים גדושים שעשויים לגרום לנזק מתמשך על העור שמעל לורידים. בחלק מהמקרים הורידים והעור שמעליהם נקרעים. למרבה השמחה זו מחלה קלה לטיפול באופן יחסי.

איך מומחה כלי דם יכול לעזור לך
מומחי כלי דם צריכים לעבור הכשרה ייחודית למדי. רופאים שאינם עוברים הכשרה ספציפית בתחום הזה, בקושי מכירים את הפרטים הקטנים הקשורים לכלי הדם, בדיקות דם ולמחזור הדם אשר התגלו בשנים האחרונות.

מחלות כלי דם הן בין הסיבות הנפוצות ביותר למוות בארצות מערביות. לכן כדאי להתייחס למלחות כלי דם מאד ברצינות ולוודא להתייעץ עם מומחה כלי דם כדי לקבל חוות דעת מקצועית וטיפול במידת הצורך. מומחי כלי דם יכולים לאבחן ולטפל הפרעות בעורקים, ורידים ובלימפות. כמו כן הם גם מספקים השגחה קצרת טווח כמו גם ארוכת טווח למטופלים הנמצאים בסכנה ממחלת הפקקת. בימינו ניתן למצוא מומחי כלי דם מוכשרים ומקצועיים בישראל, אך אם אתה נתקל בבעיה רצינית כדאי שתשקול את האפשרויות למצוא מומחה כלי דם בחו"ל. ישנן קליניקות שמתמחות בטיפול כלי דם באירופה ובארה"ב.

אף על פי כן, מאחר שמחלות כלי דם דורשות טיפול ארוך טווח ולא היית רוצה לטוס לחו"ל בכל פעם שאתה צריך להיבדק, סביר שתעדיף למצוא מומחה כלי דם בארץ.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך