איך שומרים על בריאות העובדים?

מרבית האנשים העובדים מבלים כיום את רוב שעות העירות שלהם (9-14 שעות ביום, לפעמים יותר) במקום עבודתם. אופי העבודה ושעות העבודה הארוכות, בשילוב עם גורמים כמו מתח וחוסר פעילות ותנועתיות יכולים להביא למספר גדול של בעיות בריאותיות כגון: השמנת יתר, בעיות לב, פגיעה בשרירים ובשלד, כאבי ראש ומיגרנות, ישנוניות וחוסר ריכוז, דיכאון ועוד. לבעיות בריאותיות אלו ישנה גם השפעה על רווחיות מקום העבודה: בריאות לקויה של העובדים מביאה לירידה בתפוקה, היעדרויות מהעבודה, חוסר מוטיבציה, עליה בסיכון לתאונות עבודה ועוד. כיום ברור לנו ששמירה על אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה, שילוב פעילות גופנית באופן קבוע ואמצעים אחרים עשויים לשפר את בריאות העובד, הרגשתו וערנותו, ותורמים למניעת תאונות עבודה ולירידה במספר ימי המחלה. כיצד יכולות חברות המעוניינות בכך לקדם את נושא בריאות העובדים?

קשיים בשמירה על הבריאות במקום העבודה

בריאות העובדים היא, כאמור, נושא חושב וראוי לקידום. יחד עם זאת, עובדים רבים יעידו שהם מתקשים לשמור על הרגלי בריאות טובים ולשלבם במקום עבודתם; כשיום העבודה כל כך ארוך, קשה לנו לשמור לכל אורכו על תזונה נכונה או לבצע בחירות תזונה נבונות. בחדרי הישיבות ומטבחי החברה ישנם תמיד פיתויים לא בריאים כמו שוקולדים, מאפים או חטיפים. הארוחות העסקיות במסעדות הרבה פעמים עתירות שומן או נתרן ואינן מספקות לגוף את הנחוץ לו. עייפות עקב עבודה מתמשכת ואינטנסיבית מקשה על שילוב רציף של פעילות גופנית, במיוחד לבעלי משפחות. סדר היום העמוס והעייפות לא מותירים זמן לשינה ארוכה ואיכותית. בשל כך, נדרשת התערבות של החברה כדי לסייע לעובדיה לשלב קצת בריאות ורווחה גם במקום העבודה.

תוכניות לקידום הבריאות במקום העבודה

בחברות ובארגונים גדולים כיום מתרחבת המגמה אשר מעודדת את המעסיקים לקדם את נושא הבריאות של עובדיהם, זאת לשם מניעת מחלות הקשורות בעבודה והורדת הסיכון לתאונות עבודה. כדי להתמודד עם גורמי סיכון בריאותיים כמו לחץ דם גבוה, עישון, עודף משקל וחוסר פעילות גופנית, על המעסיקים להירתם לתוכנית מקצועית לצורך קידום הבריאות בעבודה. תוכנית שכזו מובלת בעזרת חברה מקצועית, המתמחה בנושאים שמנינו לעיל, ומסוגלת לספק ייעוץ תאורטי ומעשי לשיפור בריאות העובדים בארגון.

בשלב הראשון נערכים סקרים ובדיקות בקרב העובדים לצורך הערכת מצבם הבריאותי של עובדי הארגון ולצורך אפיון צורכי הארגון. בשלבים מתקדמים יותר ייערכו כנסים והרצאות בקרב העובדים בכל הדרגים, לשם העלאת המודעות לנושאים בריאותיים כמו תזונה נכונה, גמילה מעישון, התמודדות עם לחצים ועוד.

לצורך קידום נושא התזונה ניתן לנקוט בצעדים כמו בחינה ושינוי של תפריט הארוחות בחדר האוכל והנגשת ייעוץ תזונתי לעובדי החברה על ידי ארגון מפגשים או סדנאות עם דיאטנים מוסמכים. ניתן לעודד את הפעילות הגופנית באמצעות הקמת חדר כושר במקום העבודה או הקמת קבוצות של פעילות גופנית כמו ריצה או יוגה. שילוב של עקרונות ארגונומיים במקום העבודה תסייע למניעת נזקי שריר ושלד. ארגון יום כיף לעובדים יסייע למורל ולמוטיבציה של העובדים.

ישנן דרכים רבות בהם ניתן לפעול כדי לקדם את נושא בריאות עובדי החברה. רצוי לפנות לחברה מקצועית המתמחה בתוכניות לקידום בריאות במקומות עבודה לשם קבלת ייעוץ מקצועי.

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך