בדיקות מעבדה לבריאות שלנו

איך אנחנו יכולים לדעת כי החיים שאנו חיים הינם חיים בריאים? החל מהמזון שאנחנו מכניסים אל הבית ואל הגוף שלנו ועד ל אדמה עליה אנו בונים את הבית החדש שלנו, בדיקות רבות נעשות לפי הוראות של משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה על מנת לוודא כי כל פעולה מתבצעת לפי נהלים ועומדת בתקנים של משרדים אלה, ובכך מאפשרת לנו להיות רגועים כי איננו נמצאים בסכנה בריאותית.

כך למשל מבצעות מעבדות בדיקות של המזון אותו אנו אוכלים ובכך אנו יכולים להיות רגועים כאשר אנו רוכשים מוצר מזון כלשהו, כי לא ניחשף למוצר שנועד לאכילה אך אינו מיוצר תחת פרוטוקוליי הבטיחות של משרד הבריאות.

אלו סוגים של בדיקות מתבצעות במעבדות?
בדיקות מזון אשר מבוצעות במעבדות מעין אלה עבור חברות מזון הינן –

  • בדיקות של בטיחות המזון מבחינת חיי המדף, הסטריליות, שאריות חומרי הדברה, הימצאות רעלנים, חומרי שימור ושאריות של מתכות כבדות.
  • בדיקות של הרכב המזון מבחינת הסימון התזונתי, בדיקה של מינרלים שונים ובדיקה של  מוצרים כמו קפה, תה ועוד מוצרים לפי התקנים הישראליים של מזון.
  • בדיקות מעבדה של תוספי מזון וכן של המשטחים בהם מבוצעת העבודה עם מוצרי המזון השונים, הידיים של העובדים באותו מפעל ולקיחה של דגימת אוויר מאותם האזורים בהם מתבצעת העבודה עם המזון באותו מפעל.

בדיקות מעבדה של מוצרים קוסמטיים
המעבדות נועדו גם עבור בדיקות של אותם מוצרי קוסמטיקה בהם רבים מאתנו מבצעים שימוש על בסיס יומיומי, ומכאן החשיבות של עמידה בתקנים לשם מניעה של שימוש במוצרים שאינם בריאים לקהל היעד של אותם מוצרים ובכלל.

אלו מוצרי קוסמטיקה נבדקים?
מוצרים כמו משחות, שפתונים, מגבונים לחים, מבשמיי אוויר תחבושות לק לציפורניים ועוד..

הבדיקות אשר מבוצעות הינן בדיקות מיקרוביאליות וכן כימיות. בדיקות אלה נועדו לבדוק כמו עבודת גלאי הימצאות של שמרים ועובש, בדיקה של יציבות ובדיקה של עומס מיקרוביאלי.

מלבד זאת ישנן בדיקות כימיות של צמיגות, פלואוריד, חומרי גלם, חומרים משמרים , מקדמי הגנה ועוד בדיקות נוספות שיוצרות אישור עבור קבלה של אישור ממשרד הבריאות עבור מוצרי תמרוקים חדשים.

בדיקות מעבדה מבוצעות גם עבור שמירה על איכות הסביבה בה אנו חיים וישנה הרחבה של האנליזות המתבצעות לשם שמירה על רמת חיים בריאה עבור כולנו ומבצעות למשל בדיקה של מי השתייה, מי שפכים ומי קולחין באופן קבוע.

בדיקה של הקרקע בה אמורים להיבנות מבנים על ידי לקיחה של דגימות אל המעבדות וניתוחן.

אם כן, בדיקות רבות המבוצעות על ידי מעבדות , מפעילות בדיקה קפדנית של החומרים אשר מקיפים אותנו וכן של מוצרים מעשי ידי אדם שנבדקים באופן דקדקני עד אשר הם מאושרים להפצה ולמכירה, לאחר שתויגו כבטיחותיים.

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך