ההמלצה של חברת גלעד לובינג: השקעה בחולים

אזרח הנמצא במצב בריאותי לקוי זקוק לתרופות ולמיטב האמצעים שיודעים להציע הרפואה המודרנית. יחד עם זאת, לעיתים קרובות מפרידים משאבים כלכליים בין קבלת התרופה לבין החולה. התוצאה של מצב בלתי רצוי זה היא אשפוז יתר של חולים בבתי החולים הציבוריים, עומס על מערכת הרפואה הציבורית ובעיקר תסכול מצד החברה והאוכלוסייה. מצד שני, לא מדובר על גזירה משמיים. בעזרת קבלת החלטות אמיצות והישענות על מספר עקרונות חשובים ניתן לשפר את איכות הרפואה בישראל, להצעיד אותה בהצלחה אל העשור הקרוב ולהפוך אותה לחלק אינטגראלי ממגמות בינלאומיות.

היתרון של הגדלת סל התרופות

מחקרים שבוצעו במסגרת העבודה השוטפת של חברת גלעד לובינג מעלים נקודות מעניינות להתייחסות. ראשית, אי אפשר להתעלם מהעובדה שבאמצעות הגדלת סל התרופות ניתן להעניק את הזכות לטיפול רפואי ותרופתי ליותר אנשים. זו השקעה משתלמת בטווח הקצר, הבינוני והארוך משום שהיא מחזירה לחולה את כושר העבודה, מבטלת את הצורך בקצבת נכות ולעיתים אפילו מצילה חיים. שנית, אדם המקבל את התרופה הנכונה בזמן הנכון יכול למנוע את התפתחות המחלה. חברה נמדדת כידוע על פי החוליה החלשה ביותר שלה, ולכן אנו צריכים לעשות הכל על מנת להגדיל את היציבות ואת האיזון הבריאותי בין האזרחים. הגדלה של תקציב סל התרופות הוא רווח טהור של כולנו.

צמצום העלויות של מערכת הבריאות

עוד אספקט דרכו ניתן לבחון את הנושא של הגדלת סל התרופות הוא העלויות של מערכת הבריאות. בחברת גלעד לובינג מכירים היטב את הגורמים המשפיעים על מערכת הבריאות בישראל, ומצביעים על העובדה שהשקעה בחולים יכולה ליצור רווח אשר אפילו יפחית את הצורך בתרופות. אזרחים בריאים לא מעמיסים על מערכת הבריאות ומפנים את המיטות עבור מי שבאמת זקוק להן. אם נשכיל מראש למנוע אחוזים גבוהים של מחלות באוכלוסייה, נוכל לחסוך מיליוני שקלים על טיפול במחלות. הדרך היחידה למנוע את המחלות הללו היא לשנות את אורך החיים, להשקיע בהתחסנות ולהגביר את המודעות. אין ספק כי דרוש תקציב על מנת לעשות זאת, אך כל השקעה היא הוצאת כספים מיידית על מנת להרוויח בעתיד.

הקצאת משאבים נכונה

השקעה בחולים כוללת הקצאת משאבים עבור כאלו שלא תמיד אוהבים לדבר עליהם, כאלו שמתקשים להילחם על זכויותיהם וכאלו שקולם לא תמיד נשמע. הגיע הזמן להבין את החשיבות של השקעה בחולים ובמתן תרופות, גם אם במחיר הוצאות. אין להתעלם מהחולים משום שהם מהווים את הקשר החשוב ביותר בין איכות מערכת הבריאות, כמות המיטות וסוג הטיפולים אותם כל אחד מאיתנו יכול לקבל בבתי החולים של הרפואה הציבורית. יש להשקיע באבחון מהיר ומדויק של מחלות, בקיצור תורים, בהכשרת רופאים ובמכשור מתקדם אשר יגיע לנזקקים וישפר את המצב של כולנו.

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך