המדריך למעלון לנכים במבנים ציבוריים

על פי חוקי מדינת ישראל, בכל בניין ציבורי או בכל מקום אשר משרת את כלל הציבור, חייבת להיות גישה לאנשים בעלי מוגבלויות, לרבות נכים. בשל העובדה, שלא תמיד ישנו מקום להתקנה של מעלית המיועדת לרווחת כלל דיירי המבנה ובתוכם גם בעלי מוגבלויות, עומדת לרשותכם האפשרות להתקנת מעלון לנכים. לפניכם המדריך ל-מעלון לנעים במבנים ציבוריים.

החשיבות של התקנת מעלון לנכים

מעבר לעובדה כי מדובר בחוק המצריך כל מבנה ציבור להיות בעל נגישות מלאה לנכים, הרי שמדובר באחד מן הפתרונות הזמינים והנוחים ביותר להתקנה. מעלון לנכים אינו מצריך כל שינוי פיזי במבנה, והוא בהחלט עדיף על רמפות, אשר למעשה אינן תמיד מספקות אלמנט עלייה או ירידה נוחה. מעבר לכך, התקנת מעלון לנכים בתוך המבנה הציבורי הנמצא בבעלותכם, תאפשר ליותר קהלי יעד לבקר במקום וליהנות מהיצע החנויות, המשרדים ובתי העסק הפועלים במקום.

סוגים שונים של מעלון לנכים

כיום, ישנם מגוון נרחב של סוגי מעלון לנכים הכוללים בין היתר: מעלון כיסא למדרגות ישרות, מעלון כיסא למדרגות מעוקלות ומעלון משטח למדרגות.

בדרך כלל, כאשר מדובר במבנים ציבוריים ישנה עדיפות להתקנה של מעלון משטח, אשר לרוב יהיה עשוי ממתכת. ישנה אפשרות לבחירה במשטח מתכת מתקפל, אשר אינו מפריע ואינו תופס מקום כאשר הוא אינו בשימוש. בצמוד למדרגות מותקנת מסילה, המאפשרת הנעה של המעלון, בצורה חשמלית במעלה המדרגות ובמורד המדרגות, בצורה בטוחה. חשוב לוודא בחירה בסוג של מעלון נכים המתאים לדרישות של מבנים ציבוריים, כלומר, מעלונים הניתנים לתפעול פשוט ונוח בצורה עצמאית.

דרישות להתקנת מעלון מדרגות נכים

על מנת להתקין מעלון נכים יש צורך בקיומה של מערכת חשמל בסיסית, מאחר והמעלון לנכים אינו דורש כוח חשמלי רב לפעולה. מעבר לכך, חשוב מאוד לבדוק את היכולת של הקיר התומך לעמוד בעומסים. על פי התקנות, הקיר צריך להיות מסוגל לשאת כ 500 ק"ג למטר. מרבית הקירות מסוגלים לעמוד בעומסים אלו, אך חשוב לבדוק זאת מבעוד מועד. התקנת מעלון לנכים מתבצעת לאחר אישור של מהנדס מקצועי בנוגע להתקנת המעלון, ולאחר בדיקה של אותו מהנדס בגמר פעולות ההתקנה בנוגע לאישור הפעלת המעלון ובטיחות המעלון.

תחזוקה של מעלון נכים

בדרך כלל, עם סיום ההתקנה אין כל צורך בתחזוקה מיוחדת. אחת לחצי שנה יש צורך בביקורת לבדיקה ותקינות. תחזוקה זו מבוצעת ברוב המקרים על ידי החברה ממנה רכשתם את המעלון, או לחילופין, על ידי החברה אשר ביצעה עבורכם את התקנתו של המעלון (ברוב המקרים מדובר בחברה אחת המעניקה גם את שירותי המכירה וגם את שירותי ההתקנה והתחזוקה השוטפת).

מעבר לצורך החוקי של התקנת מעלון לנכים במבנים ציבוריים, מדובר בצורך הומני וחשוב שאין כמותו, בשל קלות ההתקנה, מעלון לנכים הינו האפשרות הטובה והזמינה ביותר.

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך