מה חשוב לדעת על ביטוח רפואי לעובדים זרים

כל מעסיק חייב לרכוש ביטוח רפואי עבור עובדיו הזרים, בין אם ברשותם אשרת עבודה ובין אם לא. ב- 17 לאוקטובר 2001 נכנס לתוקף צו עובדים זרים העוסק בהסדרת מתן שירותים רפואיים לעובדים הזרים בארץ, וכעת כל מעסיק חייב לרכוש ביטוח רפואי לעובדיו הזרים. הביטוח מעניק להם כיסוי רחב הדומה לכיסוי הרפואי הניתן בחינם לכלל תושבי המדינה. את הביטוח יכול המעסיק לרכוש ישירות מחברות ביטוח או באמצעות סוכנויות ביטוח המתמחות בנושא.

ביטוח בריאות לעובדים זרים

מאחר ועובדים זרים אינם תושבי המדינה, הם אינם זכאים לשירותי בריאות במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, וכדי להסדיר את המצב שנוצר בארץ הוחלט לחוקק חוק המגן על העובדים הזרים. פוליסת ביטוח עובדים זרים כוללת בתוכה מגוון רחב של כיסויים – כגון ניתוחים, בדיקות אצל רופא משפחה, מרשמים לתרופות, ביקור אצל רופא מומחה, הוצאות טיפול ושהייה בבתי חולים ובחדרי מיון, בדיקות מעבדה, בדיקות הדמיה, חיסונים, בדיקות מיוחדות לנשים ועוד.

כמו כן, בהתאם לפוליסה, הביטוח כולל גם רפואת שיניים במסגרת עזרה ראשונה, כיסוי ביטוחי למקרי מוות, פינוי באמבולנס, העברת גופה ועוד.

חשוב לדעת כי הפוליסה אינה מכסה הוצאות טיפול ושיקום שנגרמו כתוצאה מתאונה בעבודה. במקרים אלה יש לתבוע את הביטוח הלאומי כדי לקבל כיסוי להוצאות מימון הטיפול הנדרש. מעבר לכך, פוליסת ביטוח רפואי לעובדים זרים לא בהכרח מכסה טיפולים כתוצאה מתאונות דרכים, מצב רפואי קיים, לידה, טיפולי פוריות, טיפולים פסיכולוגיים וכיוצא בזה.

שירותים רפואיים

על המעסיק לדאוג כי העובדים הזרים ימלאו טופס להצטרפות לביטוח בריאות. ניתן להשיג טפסים בשפת האם של העובד הזר והטופס כולל גם שאלון רפואי שיש למלא. מרגע התשלום עבור הביטוח מקבל העובד הזר כיסוי בהתאם לפוליסה שנרכשה עבורו והוא יכול לפנות לקבלת שירותים רפואיים בקופות החולים, בהתאם להסדר הקיים בין חברת הביטוח לקופת חולים כללית. קופת החולים מנפיקה עבור העובד הזר כרטיס מגנטי באמצעותו יוכל לקבל שירותים רפואיים.

עלות הביטוח הרפואי לעובדים זרים עומדת נכון להיום על סכום של כ- 2$ ליום. המעסיק יכול לנכות חלק מהסכום משכרו של העובד הזר. עם זאת, ראוי להדגיש כי לא ניתן לנכות יותר מ- 125 ₪ לחודש משכרו של העובד הזר.

מעסיק שלא רוכש עבור עובדיו הזרים ביטוח רפואי, חשוף לקנסות גבוהים ולעונשים כבדים בגין עבירה פלילית שדינה מאסר עד חצי שנה או קנס.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך