מידע למטופל על תהליך שיקום הפה

חיוך, הוא הדבר הראשון שתופס את עינינו במפגש עם האחר. אם מול עינינו עומד אדם עם חיוך רחב שחושף חניכיים בריאות ושיניים שלמות וצחורות, אנחנו מיד משייכים אותו לאותם אנשים מאושרים ושמחים שהם גם בעלי ערך עצמי וביטחון עצמי רב. אנשים שמחייכים אלינו בחצי פה ומנסים תוך כדי כך להסתיר שיניים לא סדורות, דלקת חניכיים או חוסר בשיניים, נתפסים אינסטינקטיבית כאנשים פחות מאושרים או בעלי ערך עצמי נמוך.

היום, אף אחד כבר לא צריך לחשוש לחייך. הטכניקות המודרניות לטיפולי שיניים מאפשרות לכל אדם להגיע לרופא שיניים שהוא מומחה לשיקום הפה ולקבל את הטיפול הנדרש.

חוסר איזון בפה

בפה יש 32 שיניים שמחולקות באופן סימטרי בין הלסת העליונה לתחתונה. כאשר קיים איזון במגעים שבין שתי הלסתות, המערכת היא בריאה וחזקה. כאשר האיזון מופר עקב חבלה, עקירה, אבדן שן או הזנחה – נגרם עיוות של המנשך שהוא אחד האלמנטים החשובים לתפקוד נכון של הפה.

בנוסף לכך, הזנחת הפה מובילה לעששת, למחלת חניכיים, לתזוזה של שיניים, ולהיחלשות ואובדן שיניים. הטיפול נעשה יותר מורכב וארוך, ככל שההזנחה נמשכת זמן רב יותר.

לכן, מומלץ מאוד לקבל מיידית ייעוץ וטיפול של מומחה לשיקום הפה ולהחזיר לפה את האיזון שכל כך חשוב לבריאותו.

אומנות שיקום הפה

יש הטוענים כי מומחה לשיקום הפה הוא בעצם כמו ארכיטקט שמתכנן ומבצע טיפולי שיניים שישקמו את הפה לאורך שנים רבות. לכן, מומחה לשיקום הפה חייב להכיר היטב את מבנה הפה על כל צדדיו.

כדי להבטיח שיקום יציב של הפה כך שהפה והשיניים יוכלו למלא את תפקידם בהצלחה, חשוב שכל טיפול יסתמך על הטיפול הקודם. הכוונה היא לטיפולים כמו: טיפול שורש, עקירת שיניים, הרמת סינוס או השתלה דנטלית.

מכאן אפשר להבין שהבחירה ברופא שהוא מומחה לשיקום הפה חשובה מאוד. רופא שכזה יקבע תוכנית שיקום מדויקת ויעילה, תוך שהוא נעזר בתוכנת מחשב שמאפשרת קבלת מבט עמוק ומדויק על מצבו של הפה, ויקבל החלטה על הטיפול בהתאם לכך. כל זאת, על מנת שהפה יחזור לתפקוד דנטלי מלא.

למשל, רק לאחר שביצע אבחון מדויק, יכול הרופא להחליט אם למטופל מתאים שיקום נשלף או קבוע, ולתכנן מראש את כל הטיפולים המוקדמים הנדרשים להכנה ראויה להליך שיקום הפה.

האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים שקיימים בימינו מאפשרים לרופא לתכנן במדויק את מראה הפה בתום השיקום.

מומחה לשיקום הפה נדרש לתת מענה לבעיות כמו:

–          מצב אסתטי גרוע של הפה.

–          שינויים ביחסים בין הלסת העליונה והתחתונה.

–          שיקום הפה כתוצאה ממחלות חניכיים ומחלות אורתודנטיות.

–          ספיגה של עצם בלסתות מצב אופייני לאנשים מבוגרים.

–          השלמה של שיניים חסרות על ידי תותבות נשלפות או שתלים דנטליים.

–          שחיקת שיניים.

שיקום הפה, כמו אומנות הפיסול, דורשת עבודת ידיים מיומנת ועדינה. רק מומחה לשיקום הפה שהוא מיומן ומנוסה בעבודתו יגיע לתוצאות שמסתיימות בחיוך בריא, אסתטי ויפה שתמיד חלמתם עליו.

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך