מתלבטים בבחירת קופת החולים שלכם? קבלו כמה כלים שיעזרו לכם בבחירה

אם אתם מעוניינים להחליף את קופת החולים שלכם משום אי שביעות רצון, או שהגעתם לארץ כעולים חדשים וכעת אתם צריכים לבחור את קופת החולים אליה אתם מעוניינים להשתייך, חשוב שתיקחו בחשבון שפעולת הבחירה אינה קלה, אך יש מספר שיטות שיעזרו לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם.

בחירת קופת חולים

בחירה של קופת חולים מחייבת בדיקה קפדנית ובחירה באותה קופה שמספקת לו את השירותים המתאימים לו ביותר במקום מגוריו. יש אנשים שעברו את גילאי החמישים ולכן הדברים שחשובים להם בקופת החולים שונים לגמרי מאותם דברים שמתאימים לזוגות עם ילדים קטנים או זוגות שמצויים בתהליכי הפרייה ולכן, הדבר הראשון שחשוב לעשות טרם ההחלטה לבחור בקופת חולים זו או אחרת, היא להכין רשימה מסודרת ובה כל הדברים שחשובים לכם בקופת החולים בה תבחרו. רשימה זו תעזור לכם לבצע את הבחירה המתאימה ביותר עבורכם ועבור בני המשפחה שלכם.

בחירת קופת חולים – חשוב לדעת

הדברים אותם יש לדעת בטרם בוחרים קופת חולים הם שנכון להיום קופות החולים חייבות לקבל כל אדם שמעוניין להתקבל אליהם. המצב הבריאותי של אותו אדם שמעוניין להירשם אל קופת החולים, או הגיל של אותו אדם אינו משנה והוא היחיד שיחליט לאיזה קופה הוא נרשם. התנאים שכן חשוב לקחת בחשבון הם שרק תושבי ישראל יכולים להשתייך אל קופת חולים בישראל. ניתן לעבור בין קופת חולים אחת לשנייה לאחר כחצי שנה (הדברים דינאמיים ולכן חשוב לברר פרט זה טרם ההרשמה לקופת החולים). לגבי ילדים, כל ילד משויך לקופת החולים של ההורה שלו.

בחירת קופת חולים

נכון להיום יש כלים רבים שיכולים לעזור לכל אחד מאיתנו בבחירת אותה קופת חולים שמתאימה לנו בקרבת מקום המגורים. חשוב לקחת בחשבון שמדי חודש כל אחד ואחת מאיתנו מפרישים מאות שקלים עבור קופת החולים אליה אנחנו משתייכים (ורבים משלמים גם עבור ביטוחים משלימים) ולכן חשוב שכל אחד יבחר באותה קופה בה הוא מעוניין. במדינת ישראל יש ארבע קופות חולים, הכללית, מכבי, לאומית ומאוחדת וכל קופה מספקת את אותו סל בריאות ממלכתי לה היא מחויבת במסגרת חוק ביטוח הבריאות הממלכתי בישראל. כלים שונים שיעזרו לכם בבחירת אותה קופה שמתאימה לכם הם:

  • סקרים באינטרנט– ישנם מיני סקרים באינטרנט שיעזרו לכם להעריך שירותים שונים המסופקים על ידי קופות החולים ובהתאם לבחור את אותה קופה שמתאימה לכם.
  • פידבקים- יש פורומים שונים באמצעותם תוכלו לקרוא את הדעה של אנשים שונים על קופה זו או אחרת ולהתרשם בהתאם.
  • סל ביטוחים משלימים- כל קופה מציעה את הביטוחים המשלימים שלה ולכן ניתן להשוות בין הביטוחים השונים ולבחור קופה על פי הכיסויים הביטוחים המתאימים ביותר לכם ולבני המשפחה שלכם.
  • מיקום- יש אנשים שבוחרים את סניף קופת החולים שלהם על פי הסניף הקרוב ביותר למקום מגוריהם.

לסיכום, בחירת קופת חולים צריכה להיעשות על רשימת הצרכים האישיים שלכם ושל בני המשפחה שלכם, המיקום של הקופה ביחס למקום המגורים שלכם, הציון של הקופות השונות באמצעות סקרים שנעשו באינטרנט והשירותים המשלימים של הקופה.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך