עורך דין נכות כללית במה יוכל לסייע

אזרחי מדינת ישראל זכאים, כחלק מהמדיניות הדמוקרטית הכללית, לחיות בצורה אשר מכבדת כל אדם באשר הוא ומעניקה לו את הזכות להיות שווה בפני החוק. כל אזרח אשר משלם את תשלומי הביטוח הלאומי בצורה סדירה וקבועה זכאי לתמיכה כלכלית ורפואית כאשר נקלע למצוקה פיזית, נפשית או כלכלית.

מהי נכות כללית
על פי חוקי הביטוח הלאומי נכות כללית היא מצב בו אדם אינו מסוגל לעבוד, לפרנס עצמו וזאת כתוצאה ממחלה, ליקוי נפשי המטופל אצל פסיכולוג, לידה או תאונה. אי לכך, זכאי אותו אדם לקבל קצבה הקרויה "קצבת נכות כללית". שיעור הקצבה נקבע בהתאם לגובה אחוזי הנכות, אשר נקבעים גם הם על ידי המוסד לביטוח לאומי. בכדי לקבל את קצבת הנכות על אדם לעמוד במספר קריטריונים:

  • גילו של האדם צריך להיות מעל גיל 18 ומתחת לגיל פנסיה.
  • לאדם אין יכולת להשתכר בעקבות הליקוי או שכושרו להשתכר צומצמה בחמישים אחוז.
  • אדם אשר נזקק לקצבה ממושכת או שנכותו חמורה לא יוכל להשתכר למעלה משישים אחוז מהשכר הממוצע במשק. ואילו אדם אשר זכאי לקצבה לתקופה קצרה יחסית לא יוכל להשתכר למעלה מארבעים וחמישה אחוזים מהשכר הממוצע במשק.

כיצד מקבלים את קצבת הנכות?
התהליך לקבלת קצבת הנכות אינו פשוט ובכדי לקבל את הקצבה יש לעבור מספר בדיקות וועדות:

  • אחוזי נכות – השלב הראשוני לקבלת קצבת הנכות הוא הגשת תביעה בנוגע לגובה אחוזי הנכות. האדם, בעל הליקוי, מזומן לוועדה רפואית המורכבת מרופא אחד או שניים. בוועדה נערכת בדיקה גופנית ומוצגים מסמכים אשר מפרטים את הלך הפגיעה או הליקוי. בתום הוועדה נקבעים אחוזי הנכות. אדם אשר אינו מרוצה מהערכת המומחים רשאי לערער על החלטתם.
  • אי כושר – לאחר קביעת דרגת נכות (אחוזי נכות), נערכת וועדה נוספת אשר בוחנת עד כמה הנכות פגעה בכושרו של האדם לעבוד, לפרנס עצמו או לדאוג לרווחתו בחיי היום יום. גם כאן, כאשר בעל הנכות אינו מרוצה מהערכת כושרו לתפקד, הוא רשאי לערער על החלטת המומחים.

במה עורך דין נכות כללית יסייע?
חשוב לציין כי מאות התביעות אשר מוגשות מידי יום לביטוח לאומי, עוברות תהליכי בדיקה וסינון קפדניים. התהליך הבירוקראטי הוא ממושך וסבוך ובכדי לזכות בהטבות ובזכויות הרלוונטיות מומלץ ביותר להיעזר באיש מקצוע. האזרח הפשוט אינו מודע לכל זכויותיו ומרבית האנשים אינם יודעים כיצד להגיש כתב תביעה, אילו מסמכים עליהם להציג ואילו דברים עליהם להדגיש ולומר. כאשר אדם עומד בפני הצורך להבטיח את עתידו עליו להשתמש בכל הכלים אשר עומדים לרשותו.

עורך דין נכות כללית עשוי לסייע רבות לאדם אשר מבקש למצות את זכויותיו על פי חוק בצורה המרבית והמיטבית. עורך דין נכות כללית יסייע רבות בעת הגשת התביעה, ילווה את בעל הנכות לוודות השונות ויציג את לקותו בצורה הראויה ביותר. במרבית המקרים סיוע של עורך דין יגדיל משמעותית את אחוזי הנכות ואת הערכת הכושר התפקודי של הנכה.

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך