רשלנות רפואית

לפי סעיפים 35 ו-36 לפקודת הנזיקין מבוססת ההגדרה לעוולת רשלנות, שאומרים כי רשלנות רפואית מוכחת על פי מעשה שנעשה או לא נעשה על ידי אדם סביר ונבון שלא נקט מידת זהירות או לא השתמש במיומנות בכדי לפעול.

הסעיף השני אומר כי סעיף 35 חל על כל אדם סביר שהיה אמור לנהוג בצורה מסוימת ולא נהג וכתוצאה מכך גרם לנזק לזולתו. בכדי להוכיח כי אכן נעשתה רשלנות במקרה מסוים, חשוב לשתף פעולה עם משרד עורכי דין שמתמחה בתחום רשלנות רפואית. לרוב מדובר על רשלנות רפואית בנוגע לביצוע ניתוחים, מעקב הריון, לידה, בדיקות של מטופל ועוד. לפני הכול יש להוכיח כי אכן נעשה טיפול רשלני בחולה, את ההוכחה ניתן להשיג מחוות דעת של רופאים המתמחים בתחום המדובר, לאחר מכן חשוב להוכיח את הקשר בין הרשלנות לבין הנזק שנגרם למטופל ולבסוף לאמוד את הנזק שנגרם ולהעריך את הפיצוי המתאים.

הרופא הוא לא אלוקים

ישנם מטופלים רבים שמגיעים לרופא עם תלונה מסוימת ומניחים כי יש להם בעיה והרופא מנסה להוכיח להם כי הם טועים בהנחה שלהם. לפני שמגיעים למצב של רשלנות רפואית, חשוב לזכור כי הרופא הוא לא אלוקים וביכולתכם לקבל חוות דעת נוספת מרופאים שונים ולא לחכות שהגוף שלכם יפתיע אתכם יום אחד. במידה ואתם מרגישים בקושי מסוים מבחינת התפקוד ומשערים שהרופא לא איתר את כל הבעיות, תדרשו ממנו את כל הבדיקות האפשרויות בכדי לאתר את הבעיה. לעיתים הרופא יכול לפספס משהו, אך בעזרת ההמלצה שלכם תוכלו להציל את המצב.

תדרשו את הפיצוי שמגיע לכם

רשלנות רפואית יכולה לקרות במגוון מצבים, בניתוחים, בהריון, לידה, ברית מילה, טיפולי שיניים, בדיקות, ניתוחי אסתטיקה, עירוי דם, חיסון ועוד. לפיתרון הסוגיה חשוב שתבקשו את שירותיו של משרד עורכי דין מקצועי, מיומן ובעל ניסיון. יחד עם המקצועניים תוכלו להוכיח את טענתכם ולקבל את הפיצוי ההולם שמגיע לכם.

לעורך דין לחץ כאן

השאר תגובה

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך