רשלנות רפואית במהלך הלידה

רשלנות רפואית בלידה משמעותה, נזק שנגרם לעובר במהלך לידתו או ליולדת עצמה, בשל הרשלנות אותה ביצעו צוות הרופאים או רופא ספציפי אחד. אחת הסיבות המהותיות לרשלנות רפואית במהלך הלידה, היא אבחון רשלני של סיכונים העתידים להתפתח במהלך הלידה עצמה. עוד יכולה הרשלנות לבוא לידי ביטוי במהלך הלידה עצמה, בה היולדת או העובר לוקים בבעיות בריאותיות, בשל ניהול רשלני של הצוות הרפואי או בשל חוסר יכולתם להתמודד עם המצב הנתון.
שכיח שהילוד חווה פציעה במהלך הלידה ועליכם להבדיל בין פציעה המוגדרת כרשלנות לבין פציעה קלה אשר מסתכמת בחבורות שנעלמות ברבות הזמן וסביר שיקרו. אם חווה אישה רשלנות רפואית במהלך לידתה, הופך הרגע המשמח ביותר בחייה לרגע עצוב בו היא מבינה את הגזירה שעליה ללמוד לחיות איתה לטוב ולרע.

הופכים להיות הורים בפעם הראשונה

מרבית זוגות ההורים ההופכים להיות הורים בפעם הראשונה, עורכים חקר מקיף טרם הלידה. כיום, הרצון לדעת הכל ולהיות מוכן לכל תסריט, גדול מתמיד ובשל המידע הזמין הרב בעיקר ברחבי הרשת, משימה זו אינה קשה. לא פעם ולא פעמיים, ההורים לעתיד מכינים את עצמם ללידה רגילה ולא לסיבוכים העתידים להתרחש במהלך הלידה. סיבוכים כגון מצוקת העובר, לידת עכוז ועוד. בדיוק ברגעים אלו, כל המחקר שבוצע יורד לטמיון ומדד הלחץ עולה. מה שנותר לזוג ההורים הוא להסתמך על הצוות הרפואי ועל מקצועיותו.

חושדת שהתבצע רשלנות רפואית במהלך הלידה?

המקרים שראוי שתפנו אליהם את תשומת ליבכם הם מגוונים בין היתר: אוטיזם שלא אובחן טרם הלידה, פרע כתפיים, התעלמות ממושכת ממצוקות העובר, אי ביצוע ניתוח קיסרי במידת הצורך, לידת ואקום לא על פי ההנחיות, אי נוכחות רופא מומחה במהלך הלידה ועוד. אם הינכם חושדים כי בוצעה רשלנות רפואית במהלך הלידה ואתם מעוניינים לתבוע את ה"אשמים" בכך, זה הזמן לבחור עורך דין נזיקין ולהכין כתב תביעה כנגד המוסד או הרופא שהיה מעורב ברשלנות. שימי לב כי הפיצוי לא ישיב את המצב לקדמותו אך הוא בהחלט יכול להקל על המצב כיום

אזור התגובות נעול.

שירותי בריאות - חיפוש באתר
צרו איתנו קשר עכשיו!

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך